Bal Szlachty Polskiej (Bal Sarmacki) 15 lutego 2020 r.

Szanowni Państwo,
Bal Szlachty Polskiej/Bal Sarmacki, Związku Szlachty Polskiej, w 25 lecie istnienia ZSzP i Korporacji Akademickiej Sarmatia w sali balowej Hotelu SHERATON GRAND Warsaw już za nami. Z kraju i zza granicy zjechało na Bal Szlachty Polskiej towarzystwo zacne, eleganckie, wesołe i z fantazją. Wyśmienita kuchnia SHERATONA, świetna obsługa i gościnna atmosfera miejsca, stanowiła doskonałą oprawę dla wspaniałego, karnawałowego wydarzenia. Sala balowa wypełniona szczelnie, atmosfera serdeczna i pełna wigoru. Młodzież i "starsza" Młodzież z równą werwą i balowym zapałem nadała wydarzeniu niepowtarzalny i pełen ujmującego uroku charakter. Ten BAL przechodzi do historii jako wielki sukces towarzyski, wizerunkowy i organizacyjny środowiska Szlachty Polskiej i Korporacji Akademickich.
Kto nie był niech żałuje. Kto z Państwa nie zdołał tym razem wykonać herbowej pieczęci lakowej w wyłożonej z okazji 25 LECIA Związku Szlachty Polskiej Księdze Pamiątkowej, niech nie traci kolejnej okazji. Już 30 maja zapraszamy na drugi Młody BAL Majowy(!)
VIVAT(!) Związek Szlachty Polskiej!!!
VIVAT(!) Korporacja Akademicka Sarmatia!!!


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Życzenia od Prawosławnego Ordynariusza Wojska Polskiego


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

Zaproszenie na prezentację "Listów z Podola" Stanisława Zamoyskiego i "Verbum Nobile"

Szanowni Państwo,

zapraszamy na prezentację dwóch pozycji wydawniczych:

1/ bogato ilustrowanej książki „Listy z Podola” z opisem podróży do majątków rodzin Grocholskich, Belina –Brzozowskich i Sanguszków w roku 1886.
2/ czasopisma „Verbum Nobile” – wydawanego przez Związek Szlachty Polskiej.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

25 grudnia br. zmarł śp. Ryszard Adamowicz, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Wrocławskiego ZSzP

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 25 grudnia 2014 roku zmarł nagle we Wrocławiu p. Ryszard Adamowicz h. Leliwa, wieloletni członek Oddziału Wrocławskiego ZSzP.

Ś.P. Ryszard Adamowicz , urodzony 10.08.1946 we Wrocławiu, absolwent Wydziału Weterynarii we wrocławskiej Wyższej Szkole Rolniczej, jako dyplomowany lekarz weterynarii przez wiele lat pracował m.in. na stanowisku st. inspektora w Zakładach Mięsnych oraz w Zakładach Drobiarskich we Wrocławiu. W ostatnich latach był zatrudniony w Powiatowym Instytucie Weterynarii, prowadził też prywatną praktykę weterynaryjną. Należał do Polskiego Towarzystwa Zoologicznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt, był też członkiem National Geographic Society.

Do Związku Szlachty Polskiej wstąpił w roku 2006. Przez kilka ubiegłych lat pełnił funkcję Sekretarza Oddziału Wrocławskiego ZSzP, zaś w roku bieżącym objął stanowisko Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej tegoż Oddziału. Dzięki swojej pracowitości i zaangażowaniu w związkową działalność cieszył się w naszym środowisku dużym uznaniem i sympatią. Jego nieoczekiwane odejście stanowi dla naszego Oddziału wielką stratę.

Cześć Jego pamięci!

Zarząd Oddziału ZSzP we Wrocławiu

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Więcej artykułów…
Strona 3 z 50