Święto Niepodległości - 11 listopada 2014 r.

p. Henryk Grocholski – prezes Zarządu Głównego, reprezentował Związek Szlachty Polskiej w dniu Święta Niepodległości, zarówno podczas uroczystej defilady na pl. Piłsudskiego, jak również późniejszych uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

11listopada2014s

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Read more...
 

Prof. Andrzej Ciechanowiecki nie żyje

Z wielkim żalem żegnamy pana profesora Andrzeja Ciechanowieckiego, zmarłego w dniu 2 listopada 2015 roku w Londynie. Śp. Andrzej Ciechanowiecki h. Dąbrowa, powiązany rodzinnie ze środowiskiem polskiej arystokracji, z wykształcenia historyk sztuki, kolekcjoner i wybitny znawca kultury dawnej Rzeczypospolitej, autor wielu wartościowych prac naukowych, położył wielkie zasługi dla naszego kraju również jako darczyńca i mecenas. Dzięki niemu zbiory dzieł sztuki, znajdujące się m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, wzbogaciły się o szereg cennych eksponatów. Kawaler wielu najwyższych odznaczeń polskich i zagranicznych, doktor honoris causa kilku uniwersytetów, swoją działalnością na niwie kultury, prowadzoną zarówno w kraju, jak i zwłaszcza w krajach Europy Zachodniej, gdzie spędził wiele lat swego życia, w sposób znaczący przyczynił się do promocji polskiej kultury i jej bogatego dorobku, stanowiącego integralną część kultury ogólnoeuropejskiej.

Cześć Jego pamięci!

Zarząd Główny Związku Szlachty Polskiej

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Ciechanowiecki

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Odznaczenia dla członków ZSzP

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że Prezydent RP postanowił, na wniosek Wojewody Mazowieckiego z listopada 2015 roku, o nadaniu Brązowego Krzyża Zasługi dwóm członkom Zarządu Głównego Związku Szlachty Polskiej - panu Henrykowi Grocholskiemu oraz panu Michałowi Niemirowiczowi-Szczyttowi. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbędzie się we wrześniu b.r.

Wyróżnionym Panom szczerze gratulujemy!

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Zmarł śp. Ludwik Edward Niemojewski

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego członka Związku Szlachty Polskiej

Pana

Ludwika Edwarda Niemojewskiego

z Lasocina

W szlacheckiej społeczności zrzeszonej w Krakowskim Oddziale ZSzP Zmarły cieszył się wielkim szacunkiem i sympatią jako przedstawiciel tego pokolenia naszych rodaków, dla którego patriotyzm i służba Ojczyźnie zawsze stanowiły wartość najwyższą. W naszej pamięci pozostanie na zawsze jako wzór prawdziwie patriotycznej i ze wszech miar godnej naśladowania postawy.

Oby dobry Bóg przyjął Go do swojej chwały!

Rodzinie, bliskim oraz całemu Oddziałowi Związku Szlachty Polskiej w Krakowie składamy najszczersze wyrazy współczucia

Zarząd Główny Związku Szlachty Polskiej

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
More Articles...
Page 18 of 60