ZSzP w Telewizji Republika

Anna Borewicz-Khorshed i Michał Korsak wzięli udział w programie "Polska na dzień dobry" emitowanym w czerwcu 2018 roku przez Telewizję Republika

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

ZSzP ma status OPP 1%

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że na wniosek ZSzP Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy KRS nadał naszemu Stowarzyszeniu status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Stosowny wpis do Krajowego Rejestru Sądowego został dokonany w dniu 10.09.2012 r.

Zarząd Główny ZSzP

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Bóle fantomowe - stanowisko ZSzP

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze stanowiskiem Związku Szlachty Polskiej w sprawie artykułu red. Jędrzeja Winieckiego zatytułowanego „Bóle fantomowe” (http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1552617,1,polskie-pany.read), który ukazał się w tygodniku POLITYKA (nr 34 (2921)). Artykuł zawiera krytyczną ocenę polskiej obecności na Kresach – i to zarówno w ujęciu historycznym, jak i współczesnym.

Jako stowarzyszenie stawiające sobie za cel m.in. ochronę polskiego dziedzictwa historycznego poczuliśmy się zobowiązani zareagować na powyższy tekst i dlatego też w odpowiedzi przedstawiliśmy redakcji POLITYKI stanowisko Związku, które przygotował dr Łukasz Lubicz-Łapiński – Prezes Oddziału ZSzP w Białymstoku.

Jest nam niezwykle miło, że nasze stanowisko dotarło do p. Jędrzeja Winieckiego – autora kontrowersyjnego artykułu, który przesłał nam dodatkowe wyjaśnienia, odnosząc się w ten sposób do naszych uwag i zarzutów. Za zgodą zainteresowanego pozwalamy sobie upublicznić adresowany do nas e-mail, aby w ten sposób lepiej mogli sobie Państwo wyrobić pogląd na to, której stronie przyznać rację w tej jakże ciekawej i utrzymanej na wysokim poziomie dyskusji.

Zarząd Główny ZSzP

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

PODZIĘKOWANIA DLA DARCZYŃCÓW

Szanowni Państwo,

w imieniu Związku Szlachty Polskiej pragniemy podziękować Członkom naszego Stowarzyszenia, którzy pozytywnie odpowiedzieli na apel Zarządu Głównego w sprawie wsparcia finansowego uroczystych obchodów Jubileuszu 20-lecia ZSzP. Państwa szczególne zaangażowanie i wrażliwość na potrzeby Związku istotnie przyczynią się do umocnienia pozycji i pozytywnego wizerunku naszej Organizacji.

Naszymi darczyńcami są:

  • KANCELARIA NOTARIALNA Adam Biliński – notariusz, ul. Św. Antoniego 26 50-073 Wrocław
  • Dariusz Karski herbu Radwan
  • Lucyna Kniszewska-Plewako
  • LEX IUVAT Kancelaria Radcy Prawnego Michał Niemirowicz-Szczytt, This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
  • Jerzy Łucki
  • Paweł Obidziński i Piotr Obidziński
  • Tadeusz Rutkowski
  • Maciej Sas-Badowski z Radomia
  • Wojciech Wiszowaty

Łączymy wyrazy szacunku,
Zarząd Główny Związku Szlachty Polskiej

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
More Articles...
Page 19 of 48