I Młody Bal Majowy

25 maja 2019 roku w siedzibie NOT przy ulicy Czackiego 3/5 w Warszawie odbył się Bal Majowy zorganizowany przez Związek Szlachty Polskiej wspólnie ze Stowarzyszeniem Potomków Sejmu Wielkiego.Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

I Szlacheckie Mistrzostwa Warszawy w Strzelectwie Sportowym 2020

10 marca minister sportu Pani Danuta Dmowska-Andrzejuk, ze względu na ryzyko zarażenia koronawirusem, zarekomendowała odwołanie wszystkich imprez sportowych. Nie dotyczy to wyłącznie imprez w skali masowej, ale również mniejszych, szczególnie tych z udziałem dzieci i młodzieży.

Dlatego, powołując się na tę rekomendację i w trosce o zdrowie uczestników, zarząd oddziału warszawskiego podjął decyzję o odwołaniu Szlacheckich Mistrzostw Warszawy w Strzelectwie Sportowym planowanych na dzień 21 marca 2020 r.
Wydarzenie odbędzie się w terminie późniejszym, o którym będziemy Państwa informować.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

XV-lecie Oddziału Wrocławskiego ZSzP

XV-lecie Oddziału Wrocławskiego ZSzP
(28-29 czerwca 2014 r.)

10 czerwca br. minęło 15 lat od zawiązania we Wrocławiu, z inicjatywy Mieczysława Kopcia herbu Kroje, pierwszego w Polsce oddziału Związku Szlachty Polskiej. Powyższa rocznica była okazją do organizacji dwudniowych obchodów Jubileuszu, który stanowił prawdziwe święto dla Członków Związku Szlachty Polskiej.

Obchody rozpoczęła w sobotę, dnia 28 czerwca o godz. 11:00, Jubileuszowa Konferencja Historyczna pt. „Szlachta Rzeczypospolitej”, współorganizowana przez Związek Szlachty Polskiej Oddział we Wrocławiu oraz Zakład Narodowy im. Ossolińskich pod patronatem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, która miała miejsce w szacownych murach Ossolineum we Wrocławiu, przy ul. Szewskiej 37. Otworzyli ją:

  • w imieniu organizatora – Związku Szlachty Polskiej Oddziału we Wrocławiu – Adam Biliński – Prezes Oddziału,
  • w imieniu współorganizatora – Zakładu Narodowego im. Ossolińskich – dr Mariusz Dworsatschek – Wicedyrektor,
  • w imieniu patrona – Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego – prof. Filip Wolański – Zastępca Dyrektora,

zaś poprowadził i referat wstępny, pt. Czy współczesnej Polsce potrzebna jest tradycja szlachecko-ziemiańska?, wygłosił – Piotr Szymon Łoś (Związek Szlachty Polskiej).

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Read more...
 

dr Łukasz Lubicz Łapiński

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, iż dnia 8 grudnia p. Łukasz Lubicz Łapiński – prezes oddziału ZSzP w Białymstoku - obronił pracę doktorską zatytułowaną:

Rodzina drobnoszlachecka w XVI-XIX w. na przykładzie parafii Kobylin Borzymy, Suraż i Trzcianne. Studium demograficzno-społeczne.
Promotor - prof. dr hab. Cezary Kuklo.

Gratulujemy!

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Read more...
 
More Articles...
Page 20 of 51