Bóle fantomowe - stanowisko ZSzP

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze stanowiskiem Związku Szlachty Polskiej w sprawie artykułu red. Jędrzeja Winieckiego zatytułowanego „Bóle fantomowe” (http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1552617,1,polskie-pany.read), który ukazał się w tygodniku POLITYKA (nr 34 (2921)). Artykuł zawiera krytyczną ocenę polskiej obecności na Kresach – i to zarówno w ujęciu historycznym, jak i współczesnym.

Jako stowarzyszenie stawiające sobie za cel m.in. ochronę polskiego dziedzictwa historycznego poczuliśmy się zobowiązani zareagować na powyższy tekst i dlatego też w odpowiedzi przedstawiliśmy redakcji POLITYKI stanowisko Związku, które przygotował dr Łukasz Lubicz-Łapiński – Prezes Oddziału ZSzP w Białymstoku.

Jest nam niezwykle miło, że nasze stanowisko dotarło do p. Jędrzeja Winieckiego – autora kontrowersyjnego artykułu, który przesłał nam dodatkowe wyjaśnienia, odnosząc się w ten sposób do naszych uwag i zarzutów. Za zgodą zainteresowanego pozwalamy sobie upublicznić adresowany do nas e-mail, aby w ten sposób lepiej mogli sobie Państwo wyrobić pogląd na to, której stronie przyznać rację w tej jakże ciekawej i utrzymanej na wysokim poziomie dyskusji.

Zarząd Główny ZSzP

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

PODZIĘKOWANIA DLA DARCZYŃCÓW

Szanowni Państwo,

w imieniu Związku Szlachty Polskiej pragniemy podziękować Członkom naszego Stowarzyszenia, którzy pozytywnie odpowiedzieli na apel Zarządu Głównego w sprawie wsparcia finansowego uroczystych obchodów Jubileuszu 20-lecia ZSzP. Państwa szczególne zaangażowanie i wrażliwość na potrzeby Związku istotnie przyczynią się do umocnienia pozycji i pozytywnego wizerunku naszej Organizacji.

Naszymi darczyńcami są:

  • KANCELARIA NOTARIALNA Adam Biliński – notariusz, ul. Św. Antoniego 26 50-073 Wrocław
  • Dariusz Karski herbu Radwan
  • Lucyna Kniszewska-Plewako
  • LEX IUVAT Kancelaria Radcy Prawnego Michał Niemirowicz-Szczytt, This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
  • Jerzy Łucki
  • Paweł Obidziński i Piotr Obidziński
  • Tadeusz Rutkowski
  • Maciej Sas-Badowski z Radomia
  • Wojciech Wiszowaty

Łączymy wyrazy szacunku,
Zarząd Główny Związku Szlachty Polskiej

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Honorowy Zasłużony Dawca Krwi

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, iż panu Henrykowi Grocholskiemu – prezesowi Zarządu Głównego Związku Szlachty Polskiej nadany został tytuł „Honorowego Zasłużonego Dawcy Krwi” I stopnia. Pan Prezes zachęca wszystkich do honorowego oddawania krwi i przy okazji informuje, że jednak nie jest ona błękitna ;-)

dawca-krwi

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Prezentacją książki MARTYROLOGIUM POLAKÓW Z KUBANIA

Szanowni Państwo,

zapraszamy na prezentacją książki „MARTYROLOGIUM POLAKÓW Z KUBANIA. Represjonowani w toku „operacji polskiej" NKWD w latach 1937–1938", którą opracował członek Związku Szlachty Polskiej – pan Aleksander Korczak Sielicki wraz z członkiem krasnodarskiego oddziału „Memoriału" - dr hab Sergiejem Kropaczew.

Prezentacja odbędzie się w dniu 6 grudnia br. o godzinie 16:00 w Warszawie - na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Bednarska 4/6).

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
More Articles...
Page 20 of 50