Śp. Leszek Sługocki h. Ślepowron

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 14 października 2017 roku zmarł we Wrocławiu

Śp.
Leszek Sługocki h. Ślepowron

Członek Oddziału Wrocławskiego Związku Szlachty Polskiej.

Zachowamy Go we wdzięcznej pamięci na zawsze.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci!

Rodzinie i bliskim Zmarłego, jak również Zarządowi i wszystkim Członkom Oddziału ZSzP we Wrocławiu składamy najszczersze kondolencje.

Zarząd Główny Związku Szlachty Polskiej

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Spotkanie autorskie z Alfredem Znamierowskim

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie ze znakomitym heraldykiem i weksylologiem - autorem szeregu prac z zakresu ww. dziedzin - a także dziennikarzem Alfredem Znamierowskim oraz redaktorem Januszem L. Kaczmarkiem - autorami książki pt. „HERALDYKA I WEKSYLOLOGIA", wydanej w 2017 roku przez Wydawnictwo ARKADY, połączone z jej promocją, które odbędzie się w dniu 25 listopada 2017 roku (sobota) o godz. 12:00 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. T. Mikulskiego we Wrocławiu, Rynek 58, sala nr 35 na III piętrze (szczegóły w załącznikach). Spotkanie poprowadzi dr Marek Wójcik z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Z poważaniem,
Adam Biliński
Prezes Oddziału


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Msza św. w intencji Ojczyzny i Polskiej Szlachty

Szanowni Państwo,
 
w dniu 11 listopada b.r., w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę zapraszamy na mszę św. o godz. 13:00 w kościele pod wezwaniem Św. Krzyża w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście celebrowaną w intencji Ojczyzny, Polskiej Szlachty oraz za dusze wszystkich zmarłych z naszych rodzin.
 
Bazylika Świętego Krzyża w Warszawie
 
Z poważaniem
Zarząd Główny
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Koncert "Przeboje Moniuszki"

Szanowni Państwo,

w ramach obchodów przypadającej w tym roku dwusetnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki herbu Krzywda, w wielu zakątkach Polski rozbrzmiewać będzie muzyka tego wspaniałego polskiego kompozytora.Toruńska Opera Symfoniczna przygotowała wyjątkowy repertuar na "Dni Moniuszkowskie", które potrwają w Toruniu od 5 maja do 21 czerwca br.
 
Mamy ogromną przyjemność zakomunikować, że Związek Szlachty Polskiej objął honorowym patronatem finałowy koncert zatytuowany "Przeboje Moniuszki", w którym wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Mariusza Smolija wystąpią na scenie CKK Jordanki soliści: Laïma Krigere (sopran) z Łotwy
oraz artyści z Polski - Anna Thun (mezzo-sopran), Krzysztof Zimny (tenor), Dominik Opaliński (bas).
 
Z poważaniem
Zarząd Główny
Związku Szlachty Polskiej
 
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
More Articles...
Page 8 of 48