Życzenia świąteczne

Mówią do pasterzy, którzy trzód swych strzegli,

aby do Betlejem czem prędzej pobiegli,

bo się narodził Zbawiciel, wszego świata Odkupiciel.

Pójdźmy i my oddać pokłon narodzonemu w betlejemskiej stajence Dzieciątku, tak jak przez wieki czyniły to pokolenia naszych przodków. Niechaj radosna wieść o narodzinach Zbawiciela świata napełni i nasze serca Bożym pokojem i umocni w wierze, nadziei i miłości.

bozenarodzenie2014

Wszystkim Członkom i Sympatykom Związku Szlachty Polskiej życzymy zdrowych, pogodnych i pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2015.

Zarząd Główny Związku Szlachty Polskiej

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Fiński Bal Niepodległości

Prezes Zarządu Głównego Związku Szlachty Polskiej – pan Henryk Grocholski wraz z małżonką reprezentowali nasze stowarzyszenie w czasie fińskiego Balu Niepodległości w Helsinkach dn. 6 grudnia b.r. Wydarzenie zorganizowane przez komitet młodych CILANE (Commission d'information et de liaison des associations nobles d'Europe) odbyło się w Ritarihuone (The House of Nobility).


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Newsweek Genealogia

Szanowni Państwo!

Dziś w salonach prasowych ukazał sie specjalny numer czasopisma: Newsweek Genealogia, gdzie wśród wielu artykułów o tematyce poruszającej tematy genealogii, zarówno tradycyjnej jak i coraz popularniejszej genetycznej, znajdą państwo obszerny wywiad z dr Łukaszem Lubicz-Łapińskim - prezesem oddziału Związku Szlachty Polskiej w Białymstoku oraz Przewodniczącym Komisji Wywodowej ZSzP pt. "Jądro Tożsamości"

http://m.newsweek.pl/plus/genealogia/tajemnice-dna/nazwiska-to-rzecz-wtorna-to-dna-wiaze-nas-w-rodziny,artykuly,399280,1,z.html

Spis treści całego czasopisma: http://m.newsweek.pl/wydania/2199

Zachęcamy do lektury.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

100-lecie założenia Związku Ziemian

Panowie Krzysztof Fornalski i Henryk Grocholski reprezentowali Zarząd Główny ZSzP podczas koncertu z okazji 100-lecia założenia Związku Ziemian dn. 21 października b.r.


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
More Articles...
Page 8 of 53