Kronika

 

 

22 listopada 2003 r., II Giełda Szlachecka w Warszawie

22 listopada 2003 r. w Ośrodku Hotelowym "Wawer" przy ul. Trakt Lubelski w Warszawie odbyła się II Giełda Szlachecka. Delegacja Związku w osobach pp. Waldemara Malinowskiego i Andrzeja Rola-Stężyckiego należała do inicjatorów pomysłu Giełdy, której pomysłodawcą i organizatorem jest p. Ryszard Chęciński.

W I edycji Giełdy Związek reprezentowali członkowie z Oddziału w Grójcu. W II Giełdzie wzięła już udział delegacja Zarządu Głównego.

W salach Ośrodka swoje wyroby i usługi prezentowali genealodzy, pisarze, wytwórcy herbów w najróżniejszych technikach – grawerzy, rytnicy, plastycy, hafciarze, wytwórcy broni, porcelany, biżuterii, rzeźbiarze itp. Wśród stoisk poczesne miejsce zajęło stanowisko Związku Szlachty Polskiej reprezentowanego przez delegatów Zarządu Głównego w osobach pp. Waldemara Malinowskiego i Witolda Forkiewicza oraz Oddziału w Grójcu w osobach pp. Andrzeja Rola-Stężyckiego, Krzysztofa Orłowskiego, Andrzeja Leśniewskiego i Juliusza Wilczewskiego. Zaprezentowano najnowszy numer naszego pisma „Verbum Nobile”. Członkowie pełnili stałe dyżury odpowiadając na liczne pytania osób przybyłych na Giełdę i zainteresowanych Związkiem.

Do stoiska Związku Szlachty Polskiej na II Giełdzie Szlacheckiej zawitało wielu ciekawych gości. Na zdjęciu członek Zarządu p. Waldemar Pobóg-Malinowski (za stołem) rozmawia z p. Tomaszem Lenczewskim - znanym genealogiem i antykwariuszem, ekspertem w dziedzinie genealogii polskich rodzin utytułowanych. (fot. Andrzej Brzezina-Winiarski)

Giełda została zamknięta o godz. 17.00, Organizatorzy zapowiedzieli, że następna, III już impreza odbędzie się 7 lutego 2004 r. w dawnym Domu Poselskim przy ul. Wiejskiej w salach Restauracji u Hawełka.

Oficjalna strona internetowa Giełdy

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com