Kronika

 

 

27 maja 2005 r., Wrocław, Spotkanie Oddziału Związku Szlachty Polskiej we Wrocławiu

Zebranie członków Oddziału Wrocławskiego ZSzP w maju odbyło się, tak jak i w poprzednich miesiącach, w Dworze Polskim przy wrocławskim Rynku. Było w pewnym sensie niezwykłe, jako że pierwsze od długiego czasu, w którym nie wziął udziału Prezes, p. Mieczysław Kopeć. W zaistniałej sytuacji przyszło poprowadzić je obecnemu Wiceprezesowi, panu Henrykowi Orłowskiemu herbu Jastrzębiec. Oprócz zaś niego swój udział wzięli w nim pp.:
- Henryk Smolnicki h. Sas (Skarbnik), Adam Biliński h. Sas (Sekretarz), Andrzej Kożuchowski h. Doliwa (Członek Zarządu), Jan Wolski h. Jelita (Członek Zarządu), Wanda Lewicka z Gawrońskich h.

Rawicz, Kazimierz Romanowski h. Bożawola oraz Ryszard Lubicz-Woyciechowski - kandydat na członka ZSzP.

Na początek uczestnicy zebrania w Gdańsku przedstawili sprawozdanie, dotyczące zarówno jego przebiegu jak i dokonanych ustaleń. Po tym zaś odpowiadali na pytania obecnych osób, które były zainteresowane szerszym wyjaśnieniem różnych kwestii.

Trochę czasu poświęcono omówieniu możliwości zorganizowania dużego spotkania, otwartego dla szerszej publiczności, w trakcie którego można by wygłosić kilka odczytów, a przy okazji - zaprezentować Związek... Jednakże ze względu na niską frekwencję postanowiono dyskusję w tym temacie odłożyć w czasie.

W trakcie zebrania p. Ryszard Lubicz-Woyciechowski przekazał jednemu z członków Zarządu (panu Smolnickiemu) dokumenty niezbędne dla wszczęcia procedury, w toku której powinna zapaść decyzja w przedmiocie przyjęcia w poczet członków Związku. 

Na koniec podjęto próbę wyznaczenia miejsca, w którym można by zorganizować spotkanie wyjazdowe, połączone z uroczystym obiadem. Mając w pamięci miłe chwile spędzone rok wcześniej w Krobielowicach, wszyscy skłaniali się do ponownego odwiedzenia pięknego pałacu w tej podwrocławskiej miejscowości. Tym niemniej postanowiono skonsultować tą decyzję z panem Prezesem Kopciem. 

Adam Biliński h. Sas
Sekretarz 
Oddziału ZSzP we Wrocławiu

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com