Kronika

 

 

3 października 2005 r., Wrocław, Spotkanie otwarte Oddziału Wrocławskiego ZSzP pt. "Wybory a dobro Polski"

W poniedziałek, 3 października 2005 r. o godz. 17:00 w sali obrad Spółdzielni Mieszkaniowej „Pod Jaworami” we Wrocławiu przy ul. Sudeckiej 147b rozpoczęło się spotkanie Spotkanie otwarte Oddziału Wrocławskiego Związku Szlachty Polskiej zorganizowane pod hasłem "Wybory a dobro Polski". Odbyło się ono tuż przed wyborami prezydenckimi, aby zaapelować do korzystania z praw, jakie daje demokracja - o udział w głosowaniu. Pomysł narodził się w związku z bardzo niską frekwencją w niedawnych wyborach parlamentarnych.Oprócz Członków Związku i zaproszonych Członków zaprzyjaźnionego Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego z Wrocławia, na spotkanie przybyło kilkadziesiąt osób zaintrygowanych zaproszeniem - wielu z nich nie słyszało wcześniej o obu organizacjach. Wśród gości, przedstawicieli wrocławskiego środowiska szlacheckiego i ziemiańskiego z zadowoleniem odnotowaliśmy obecność Juliusza ks. Czartoryskiego z Małżonką. 

Ulotki związkowe cieszyły się wyjątkowym powodzeniem. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Do władz Oddziału spływają pytania kolejnych osób, które pytają o możliwość członkostwa w Związku - spełniają wymogi statutowe...

Gośćmi specjalnymi spotkania było dwóch przedstawicieli zwycięzców wyborów parlamentarnych (PiS): dotychczasowy wiceprezydent Wrocławia, a obecnie Poseł na Sejm RP, p. Dawid Jackiewicz oraz sekretarz dolnośląskich struktur PiS, p. Piotr Babiarz. Obaj namawiali do pójścia na wybory. Szanując zasadę apolityczności Związku - nie prowadzili agitacji kandydata PiS.
Podczas dyskusji Prezes Dolnośląskiego PTZ, p. Maria Antonina Jabłońska zadała politykom pytanie, czy decydenci, którzy do wyborów szli pod hasłami nienaruszalności prawa własności - załatwią wreszcie kwestię odszkodowań za utracone mienie? Pan Poseł Jackiewicz zapewnił, że będzie czuwał na tą kwestią, tymbardziej, że problem dotyczy również jego rodziny.
Spotkanie odniosło sukces. Wiele pochwał otrzymaliśmy z ust uczestników, którzy byli zadowoleni, że zdecydowali się przyjść. Władze Oddziału już rozważają zorganizowanie następnego spotkania. Spotkania otwarte to świetna forma promocji Związku, a przy okazji można zrobić coś dobrego...

Adam Biliński h. Sas
Sekretarz 
Oddziału ZSzP we Wrocławiu

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com