Kronika

 

 

11 stycznia 2009 r., Wrocław Spotkanie opłatkowe we Wrocławiu.

Opłatek  2009
 
Z inicjatywy Zarządu Oddziału Wrocławskiego ZSzP   11.stycznia 2009 roku członkowie ZSzP   i Oddz.Dolnośląskiego   Polskiego  Towarzystwa  Ziemiańskiego spotkali się by złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem.
Spotkanie to zaszczycił swoją obecnością Jego Ekscelencja ks. biskup Andrzej Siemieniewski,   którego wcześniej obaj prezesi zaprosili podczas audiencji udzielonej im w Kurii Metropolitalnej,  której  ks. biskup jest Wikariuszem Generalnym.
Na spotkaniu obecny był także nasz nowy członek dominikanin ojciec Przemysław Dymowski.
Rozpoczynając uroczystość ks. biskup wygłosił krótką homilię. mówił o tym. że dzielenie się opłatkiem jest odwieczną tradycją rodzinną, że dzielimy się w ten sposób życzliwością i dobrocią, prosił, aby światło miłości zajaśniało w sercach wszystkich następnie poświęcił leżące na stołach opłatki, poczym uczestnicy spotkania wzajemnie sobie składając życzenia łamali się tymi opłatkami.

 11 stycznia 2009 r., Wrocław Spotkanie opłatkowe we Wrocławiu.

Gdy życzenia zostały złożone nastąpił czas intensywnej konwersacji, tematów nie brakowało, jako że nasze środowisko szlacheckie ma swoje tradycje.
Na wniosek prezesa Kopcia odśpiewano dwie kolędy,  które zaintonowali nasi zaproszeni duchowni a zebrani podchwycili to z wielką ochotą.
Po zakończeniu śpiewu wniesiono kieliszki z miodem pitnym,  który wypito wznosząc toasty i szlachecki okrzyk trzykrotne Vivat-co było podkreśleniem więzi naszego środowiska.
Na zakończenie odbyła się dyskusja  o  nowym  projekcie Ustawy Reprywatyzacyjnej ,  którą w całości środowisko ziemian odrzuca.
                                                                             
                                                                             Mieczysław Kopeć h.Kroje

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com