Kronika

 

 

6 grudnia 2009 r., spotkanie członków i sympatyków Związku Szlachty Polskiej w Londynie

W dniu 6 grudnia br. w Londynie w restauracji „Łowiczanka” mieszczącej się w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym odbyło się spotkanie członków i sympatyków Związku Szlachty Polskiej z terenu Wielkiej Brytanii. Jego inicjatorem był pan Przemysław Skwirczyński h. Ślepowron – Regionalny Przedstawiciel Związku Szlachty Polskiej na Wyspach Brytyjskich.

Z uwagi na licznie przybyłych sympatyków naszego Stowarzyszenia spotkanie poświęcono w znacznej części przybliżeniu gościom charakteru i działalności Związku Szlachty Polskiej. Zainteresowani członkostwem w ZSzP otrzymali również w celu wypełnienia Ankiety Kandydackie do Związku.

Ponieważ większość uczestników spotkania to przedstawiciele Polonii, którzy przybyli do Wielkiej Brytanio w okresie II wojny światowej lub niedługo po jej zakończeniu, nie zabrakło również wspomnień z Ojczyzny oraz rozmów o miejscach zapamiętanych z lat dziecinnych.

Przy stole patrząc od lewej górnej strony zdjęcia w kolejności siedzą: p. Eva Aleksandrowicz Krebs wraz z mężem, p. Teresa Potocka, p. Cezary Pietrasik, p. George Matlock – założyciel i dyrektor Radia ORLA fm, p. Przemyslaw Skwirczyński – Regionalny Przedstawiciel ZSzP w Wielkiej Brytanii, p. Wiktor Wiszowaty - członek ZSzP, p. Bogumiła Kowalewska zd. Wiszowata wraz z mężem Edwardem Kowalewskim, p. Artur Skupieński – redaktor Radia ORLA fm, p. Monika Kray - marketing Radia ORLA fm, p. Wojciech Fudakowski, p. Monika Młodzianowska wraz z mężem Piotrem Młodzianowskim. W spotkaniu uczestniczył również nieobecny na zdjęciu p. Janusz Olkowski - członek ZSzP.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele polonijnej rozgłośni radiowej – Radia ORLA fm, którzy przeprowadzili krótki wywiad z panem Przemysławem Skwirczyńskim oraz przygotowali relację ze spotkania. Wyżej wspomniane materiały można znaleźć na stronie internetowej Radia ORLA fm pod następującym adresem:

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com