Kronika

 

 

6 maja 2011 r., nagroda specjalna ZSzP w XI Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim przyznana

W dniu 6 maja 2011 r. w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku miało miejsce ogłoszenie wyników XI Międzynarodowego Konkursu Moniuszkowskiego „Pieśń Wieczorna" (kategoria: soliści).

Związek Szlachty Polskiej jest fundatorem nagrody specjalnej przyznawanej w ramach Konkursu. W tym roku nagrodę specjalną od Związku (500 zł oraz płyty CD z muzyką poważną) w kategorii solistów otrzymała pani Emilia Katarzyna Romanik z Warszawy.


W czasie uroczystości Związek Szlachty Polskiej reprezentował pan Michał Niemirowicz-Szczytt – Członek Zarządu Głównego ZSzP.

Niezależnie od nagrody specjalnej przyznanej przez Związek, profesjonalne jury nagrodziło w czasie tegorocznej edycji Konkursu w kategorii solistów następujące osoby:

  • I miejsce - Eliza Safjan z Wrocławia, studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
  • II miejsce - Bożena Bujnicka z Wołomina 
  • III miejsce - Paweł Tadeusz  Kołodziej z Wrocławia, student Akademii Muzycznej im. K.Lipińskiego we Wrocławiu

Wyróżnienia:

  • Natalia Halicka z Kaczor, studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
  • Victora Łuniakina ( Ukraina) studentka Akademii Muzycznej im. Paderewskiego w Poznaniu

Niezależnie od nagrody specjalnej ZSzP przyznane zostały również dwie inne nagrody specjalne.


Honorowy patronat nad XI Międzynarodowym Konkursem Moniuszkowskim "Pieśń Wieczorna" sprawował m.in. pan Henryk hr. Grocholski - Prezes Zarządu Głównego Związku Szlachty Polskiej.
Międzynarodowy Konkurs Moniuszkowski "Pieśń Wieczorna" organizowany jest przez Białostockie Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki kierowane przez panią Halinę Elżbietę Dębkowską (Prezes Stowarzyszenia), która jest równocześnie członkiem Oddziału ZSzP w Białymstoku.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com