Kronika

 

 

9 kwietnia 2011 r., upamiętnienie przez ZSzP ofiar katastrofy smoleńskiej oraz zbrodni katyńskiej

W przeddzień pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej, w której zginął Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z żoną Marią, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz wielu innych znamienitych Polaków, delegacja Związku Szlachty Polskiej złożyła wieniec pod pomnikiem ofiar ww. katastrofy znajdującym się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

W skład delegacji wszedł pan Henryk Grocholski – Prezes Zarządu Głównego ZSzP, pan Zenon Ilcewicz – Sekretarz Zarządu Głównego ZSzP oraz panowie Henryk Wąsowski i Michał Niemirowicz-Szczytt – Członkowie Zarządu Głównego ZSzP.


Mając na względzie to, iż w kwietniu br. przypada 71. Rocznica zbrodni katyńskiej, zebrani udali się następnie pod kościół pw. św. Karola Boromeusza na Powązkach, gdzie w imieniu Związku Szlachty Polskiej złożyli wieniec pod krzyżem upamiętniającym ofiary mordu katyńskiego.


Czcząc pamięć członków polskiej elity, bestialsko zamordowanych na rozkaz Stalina przedstawiciele ZSzP nie tylko zamanifestowali patriotyczną postawę naszego Stowarzyszenia, ale wypełnili również w sposób symboliczny testament uczestników tragicznego lotu do Smoleńska, którzy udali się w nieukończoną podróż w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej.

Więcej zdjęć z obydwu uroczystości znajdą Państwo w zakładce Zdjęcia.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com