Kronika

 

 

Rusza Konkurs o Statuetkę Platerki 2011

Konkurs o Statuetkę Platerki8 marca rusza pierwsza edycja Konkursu o Statuetkę Platerki, w którym wyróżnione zostaną osoby aktywnie wspierające i inspirujące Polki.

Celem konkursu jest promowanie dobrych praktyk i postaw społecznych. Liczą się działania zawodowe, społeczne oraz prywatne zarówno kobiet jak i mężczyzn.

W konkursie oceniana jest działalność mająca na celu polepszenie jakości życia kobiet. Nominacje są wyrazem uznania oraz wdzięczności wobec osób, które są aktywne, inspirują i mogą być wzorem do naśladowania dla innych. Taką aktywnością można określić zarówno inicjatywy związane z działalnością pozarządową, charytatywną, jak i rządową, medialną, biznesową, z obszaru duchowości, nauki, medycyny, edukacji, kultury i sztuki, sportu i in..

W aktualnej edycji wyróżnionych zostanie 3 laureatów w kategoriach:

  • 'Kobieta'
  • 'Mężczyzna'
  • 'Ikona'- za całokształt działalności

W Jury Konkursu zasiadają:

  • Prof. Danuta Hübner (pierwsza polska komisarz w Unii Europejskiej ds. polityki regionalnej, posłanka do Parlamentu Europejskiego, była minister ds. europejskich w rządzie Leszka Millera i była szefowa UKIE)
  • Martyna Wojciechowska (redaktor naczelna magazyny National Geographic, prowadząca min. program „Kobieta na krańcu świata", druga Polka, która zdobyła Koronę Ziemi, podróżniczka, dziennikarka, pisarka)
  • Olga Kozierowska (redaktor naczelna magazynu Brief, inspiratorka promocji przedsiębiorczości kobiet w mediach, autorka i redaktor Sukcesu Pisanego Szminką oraz konkursu „Bizneswomen Roku", dziennikarka Radia PIN)
  • Anna Przedpełska-Trzeciakowska (tłumaczka literatury amerykańskiej i angielskiej, najbardziej znana z przekładów powieści Jane Austen, Członkini PEN Club oraz Towarzystwa Oświatowego im.Cecylii Plater-Zyberkówny, zasłużona Platerka)

Pomysłodawcą konkursu są Platerki - absolwentki jedynej świeckiej szkoły żeńskiej z tradycjami, (Prywatna Żeńska Szkoła im.Cecylii Plater-Zyberkówny w Warszawie, założona w 1883 roku), zrzeszone przy Towarzystwie Oświatowym im.Cecylii Plater-Zyberkówny, organizacji pożytku publicznego.

Organizatorzy zapraszają do przesyłania własnych kandydatur oraz polecania innych osób. Spośród zgłoszeń polecających rozlosowane zostanie podwójne zaproszenie na finałową galę.

Finał Konkursu o Statuetkę Platerki odbędzie się podczas uroczystego charytatywnego Balu Platerek, 14 maja 2011 roku.

Organizatorzy zapraszają do współpracy sponsorów i partnerów.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się min. na stronach: www.platerki.pl i www.sukcespisanyszminka.pl oraz na portalu Facebook.

Termin zgłoszenia kandydatur upływa 30 kwietnia.

Pobierz Regulamin i Formularz Zgłoszeniowy Konkursu o Statuetkę Platerki.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com