Kronika

 

 

Piknik szlachecki w Glinie koło Broku

W dniu 13 października br. w Glinie koło Broku nad Bugiem odbył się piknik szlachecki zorganizowany przez Warszawski Oddział naszego Stowarzyszenia. 

W drodze do Gliny uczestnicy pikniku mieli możliwość zwiedzenia XVI-wiecznego kościoła parafialnego p.w. św. Andrzeja Apostoła w Broku.  O historii świątyni oraz całej parafii opowiedział zebranym tamtejszy proboszcz, ks. prałat Jarosław Hrynaszkiewicz.


Po przyjeździe do Gliny uczestników pikniku przywitali miejscowi gospodarze Państwo Zofia i Jerzy Kolanowscy prowadzący w Glinie znane z hodowli kóz gospodarstwo agroedukacyjne. Przyjemna jesienna pogoda oraz bogaty program pikniku, o który zadbali Państwo Kolanowscy, pozwoliły uczestnikom spotkania na aktywne i bardzo sympatyczne spędzenie sobotniego popołudnia i wieczoru.


W programie przewidziane było między innymi zwiedzanie gospodarstwa agroedukacyjnego, degustacja przetworów z koziego mleka, przejażdżka zaprzężonymi w konie wozami doliną Bugu, a także możliwość sprawdzenia swoich sił przy dojeniu i karmieniu kóz.


Spotkanie zakończyło się degustacją pieczonych ziemniaków prosto z ogniskowego paleniska oraz wspólnym pieczeniem kiełbasek przy specjalnie przygotowanym na tę okazję ognisku.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com