Kronika

 

7 lutego 2004 r., III Giełda Szlachecka w Warszawie

Delegacja Związku Szlachty Polskiej gościła na III Giełdzie Szlacheckiej, która odbyła się 7 lutego 2004 r. Tym razem impreza odbyła się w samym centrum stolicy - w starym Domu Poselskim, przy ul. Wiejskiej w Warszawie.

Pogoda zdecydowanie nie dopisała. Pogrążona w sobotniej ciszy Warszawa, siąpiący deszcz i porwisty wiatr nie wróżyły zbyt wysokiej frekwencji. Tymczasem zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Od momentu otwarcia (godz. 11:00) - sale giełdowe wypełniały tłumy gości. W porze obiadowej liczba zwiedzających osiągnęła apogeum. Szczególnymi goścmi okazali się posłowie, którzy akurat ok. godz. 14:00 przeszli przez sale Restauracji i Hawełka. Wielu z zainteresowaniem przechadzało się wśród stoisk wystawowych Giełdy.

Jak zwykle pojawili się genealodzy, artyści heraldyczni - wystawiający herby w przeróżnych technikach - malowane na papierze, szkle, płótnie, wyszywane, witraże, odlewy z bronzu, herby ręcznie malowane na porcelanie, wydawcy i księgarze z ofertą europejskiej literatury heraldycznej itp.

Delegacja Związku Szlachty Polskiej w osobach pp. Witolda Forkiewicza, Waldemara Malinowskiego i Marcina M. Wiszowatego przywiozła ze sobą najnowsze wydanie "Verbum Nobile", ankiety kandydackie i ulotki informacyjne. Zabraliśmy ze sobą ok. 50 ulotek. Na szczęście w pobliżu znajdował się punkt ksero, dzięki czemu nasi rozmówcy i goście zabrali ze sobą przeszło 250 ulotek. Kilkanaście egzemplarzy pisma "zniknęło" w mgnieniu oka.

Na Giełdzie pojawili się członkowie Związku z Warszawy i okolic - dzięki czemu mogliśmy osobiście porozmawiać i wymienić uwagi. W pełnym składzie stawił się Zarząd Oddziału ZSzP w Grójcu z prezesem Rola-Stężyckim na czele.

 

Giełda Szlachecka, Warszawa 7 lutego 2004 r.
Andrzej Rola-Stężycki, Prezes Oddziału ZSzP w Grójcu

 

Wśród znanych w szlacheckim środowisku gości, którzy odwiedzili nasze stoisko byli ponadto m.in. pp. Tadeusz Gajl, Tomasz Lenczewski, Adam A. Pszczółkowski.

Udział w Giełdzie uważamy oceniamy jako bardzo udany. Ta z założenia komercyjna impreza staje się powoli swoistą instytucją - miejscem, gdzie spotykają się nie tylko wytwórcy i nabywcy ich dzieł, ale również przedstawiciele szlacheckiego środowiska z całego kraju, by poznać się, spotkać i porozmawiać. Organizatorom życzymy wielu sukcesów i wytrwałości i przygotowujemy się do wzięcia udziału w IV Giełdzie - już wkrótce.

Oficjalna strona internetowa Giełdy

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com