Kronika

 

16 grudnia 2006 r., Wrocław, Spotkanie opłatkowe Oddziału Związku Szlachty Polskiej we Wrocławiu

Zgodnie z ustaleniami przyjętymi na poprzednim zebraniu, podobnie jak w ubiegłym roku, spotkanie opłatkowe Oddziału Wrocławskiego ZSzP odbyło się w połowie miesiąca przed Bożym Narodzeniem, tj. dnia 16 grudnia 2006 r. w Dworze Polskim przy wrocławskim Rynku. Wzięli w nim udział pp.:
- Mieczysław Kopeć herbu Kroje (Prezes) z małżonką Stefanią, Henryk Orłowski herbu Jastrzębiec (Wiceprezes), Henryk Smolnicki herbu Sas (Skarbnik), Adam Biliński herbu Sas (Sekretarz), Andrzej Kożuchowski herbu Doliwa (Członek Zarządu), Juliusz książę Czartoryski herbu Pogoń (Członek Zarządu), Jan Saryusz-Wolski herbu Jelita (Przewodniczący Komisji Rewizyjnej), Wanda Lewicka z Gawrońskich herbu Rawicz (Członek Kom. Rew.), Ilona Sapińska z Kluczyńskich herbu Jasieńczyk (Członek Kom. Rew.), Stefania Downarowicz z Narkiewiczów herbu Wieniawa, prof. Jerzy Winkler herbu własnego [Winkler], Paweł Kopeć herbu Kroje, Kazimierz Romanowski herbu Bożawola oraz inż. Stefan Kuliński a także Prezes dolnośląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego, pan Ryszard Kwiatkiewicz.

W związku z tym, że w dniu spotkania swoje 85. urodziny obchodził Wiceprezes Oddziału, p. Henryk Orłowski, po prostu nie mogło się ono rozpocząć inaczej jak od złożenia najlepszych życzeń oraz wręczenia jubilatowi okolicznościowych kwiatów... Pan Henryk był tak wzruszony, że zaprosił wszystkich na właściwą imprezę do domu! I bez tego jednak zebranie przybrało charakter spotkania wigilijno-urodzinowego, szczególnie, że solenizant ufundował wspaniałego szampana, którym mogliśmy wznieść toast za jego zdrowie.

Po serii gratulacji - otrzymał je m.in. Sekretarz Oddziału w związku z ukończeniem studiów i podjęciem pracy (stażu) – Pan Prezes M. Kopeć przeszedł do głównego punktu spotkania i złożył wszystkim obecnym oraz ich bliskim życzenia świąteczno-noworoczne. Był to wstęp do tradycyjnej ceremonii dzielenia się opłatkiem, która zdawała się nie mieć końca...

Kiedy wszyscy w końcu zasiedli przy stole o głos została poproszona pani Ilona Sapińska, uczestniczka spotkania delegatów poszczególnych oddziałów z Zarządem Głównym ZSzP w Białymstoku, która zreferowała jego przebieg oraz najważniejsze kwestie na nim poruszone. Po tym także i ona opowiedziała o swoim letnim pobycie w Chinach (związanym ze sprawami zawodowymi), co też było wypełnieniem wrześniowej zapowiedzi. Zgromadzeni byli wprost oczarowani widokami różnych miejsc i rzeczy na fotografiach oraz w zaprezentowanych przez panią Ilonę folderach! Wszyscy jeszcze długo dyskutowali na różne tematy zanim ostatecznie trzeba było się rozstać i uznać za zakończone to ostatnie spotkanie Oddziału Wrocławskiego ZSzP w 2006 roku.

Adam Biliński h. Sas
Sekretarz 
Oddziału ZSzP we Wrocławiu


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com