Kronika

 

18 stycznia 2006 r., Kraków, Spotkanie opłatkowe Krakowskiej Kurii Metropolitarnej z udziałem delegacji krakowskiego Oddziału Związku Szlachty Polskiej i krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego.

Dnia 18 stycznia 2006 r. wzięliśmy udział w Opłatku okołoświątecznym w Metropolitarnej Kurii Krakowskiej. W zabytkowej scenerii pomieszczeń, w których mieszkał Śp. Papież Jan Paweł II spotkali się Członkowie Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego z Krakowa i nasza delegacja: p. Ludwik Niemojewski, Krystyna i Waldemar Wierzbiccy, Norberta Tendera, Janusz Janota-Bzowski, Ryszard Tatomir i Aleksander  Łodzia-Kobyliński.


.

Po krótkiej modlitwie w Kaplicy, gdzie przed zabytkowym ołtarzem nasyconym srebrem modlił się nasz papież, udaliśmy się do pokoju ze słynnym oknem. Okno, z którego tak często przemawiał do nas Jan Paweł II, zamiast krzyża i żółto-białych kwiatów przysłonięte było choinką. Przy choince, na której dominowały ozdoby w kolorze żółto-czerwonym, ks. biskup Jan Zając przyjął z rąk Prezesa Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego, p. Macieja Rudzińskiego pamiątkowy list i album. Następnie złożyliśmy sobie życzenia i rozmawialiśmy przy dźwiękach kolęd śpiewanych przez chór.

Norberta Tendera z Mocarskich h. Łada
Prezes
Oddziału ZSzP w Krakowie

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com