Kronika

 

21 grudnia 2006 r., Białystok, Spotkanie opłatkowe organizacji pozarządowych z Prezydentem miasta, z udziałem delegacji Oddziału Związku Szlachty Polskiej w Białymstoku

Dnia 21 grudnia 2006 r. w sali konferencyjnej NOT odbyło się spotkanie opłatkowe przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w Białymstoku z nowo zaprzysiężonym prezydentem miasta – Tadeuszem Truskolaskim herbu Ślepowron.

Uroczystość zorganizowana była przez Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych, dzięki któremu Białostocki Oddział Związku Szlachty Polskiej użytkuje lokal przy ul. Świętojańskiej 22.
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17:00 od powitania przez Prezydenta miasta kilkudziesięciu przedstawicieli organizacji zebranych na sali. Po przemówieniach nastąpiło indywidualne łamanie się opłatkiem. Wśród obecnych delegacji znaleźli się również przedstawiciele zaprzyjaźnionego Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego z Prezesem Panem Janem Szrzedzińskim na czele. Postanowiliśmy wspólnie złożyć życzenia Prezydentowi-elektowi. Związek Szlachty Polskiej przygotował na tę okazję pismo z życzeniami oraz informacje o naszej organizacji w postaci pisma Verbum Nobile. Prezydent przyjął nas bardzo życzliwie i po przedstawieniu naszych organizacji z uśmiechem stwierdził, że mamy wiele wspólnego, gdyż także jest przedstawicielem rodu szlacheckiego herbu Ślepowron.

Pan Prezydent przyjął zaproszenie wspólnego spotkania z naszymi organizacjami. Gospodarzem spotkania ustalonego na 6 stycznia 2007 r., będzie Pan Jan Szrzedziński h. Leliwa i jego gościnny dworek w Turośni Kościelnej.

Łukasz Lubicz-Łapiński h. Lubicz
Prezes Oddziału ZSzP w Białymstoku

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com