Kronika

 

13 lipca 2008 r., Spotkanie Członków Oddziału Związku Szlachty Polskiej w Krakowie

Na wstępie Pan Maciej Sariusz-Romiszewski wspomniał o forum członków ZSzP. Adres forum:  www.herbarz.net/zszp. To forum jest inaczej zorganizowane. Są na nim listy dyskusyjne, które pozwalają śledzić wybrane tematy. Jest tam też zakładka krakowska, którą będziemy rozwijać.

W kolejnej części spotkania Pan Adam Jakacki przedstawił się nowym członkom informując w skrócie o swoim życiu, wychowaniu i osiągnięciach naukowych. Tym wstępem Pan Adam rozpoczął prezentowany przez siebie bardzo ciekawy referat o cywilizacjach pt. „Myśli starego człowieka – cywilizacja, prawo naturalne, polityka”, w którym poruszył temat indywidualności Polaków. Na naszą prośbę Pan Adam zgodził się zamieścić przedstawiony referat na forum, co umożliwi innym zaznajomienie się z tym tekstem, oraz otworzy możliwość dyskusji dotyczącej tego referatu zainteresowanym.

Pani Prezes wspomniała i pokazała nam fotografie z uroczystości posadzenia drzewka „Dębu Pamięci” w krakowskim Parku dr Jordana. Uroczystość ta miała na celu uczczenie pamięci zamordowanego w Katyniu por. Stefana Szałowskiego.

Na koniec Pani Prezes zaprosiła wszystkich uczestników na spotkanie wyborcze w dniu 14 września 2008 r. Ma ono na celu wybór 3 osób na Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów, które odbędzie się 18 października 2008 r.

Kolejne spotkanie Oddziału Krakowskiego odbędzie się 10 sierpnia na które serdecznie zapraszam w imieniu Zarządu.

Ryszard Tatomir h. Sas
Sekretarz Oddziału Związku Szlachty Polskiej w Krakowie

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com