Kronika

 

29 maja 2008 r., Spotkanie autorskie ze Stanisławem Załuskim Prezesem Honorowym PTZ (Oddział ZSzP w Gdańsku)

W dniu 29 maja 2008 r. Zarząd Odziału Związku Szlachty Polskiej w Gdańsku zorganizował otwarte spotkanie dla swoich członków, zapraszając na nie członków Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego i  naszych sympatyków.

W pierwszej części spotkania Pan Stanisław Załuski Prezes Honorowy Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego zaprezentował, w bardzo interesującej formie, swoją książkę pod tytułem „Wygnanie z Arkadii”.

Prezentacja była bardzo interesująca  i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem  zgromadzonych słuchaczy, tak dużym, że zabrakło książek które autor podpisywał.

Z prezentacji dowiedzieliśmy się jakie perypetie i prześladowania przeszedł autor, od wybuchu wojny w 1939 r. do jej zakończenia w 1945r. łącznie z odebraniem rodzinnego majątku i wygnaniem przez władze PRL z rodowej posiadłości od wieków należącej do rodziny – co większość z nas doświadczyła na własnej skórze.

Spotkanie było bardzo żywe, dynamiczne i sprowokowało wiele osób do zadawania pytań i szerokiej ożywionej dyskusji.

W drugiej części spotkania po przerwie na kawę, Prezes Oddziału Gdańskiego ZSzP, przedstawił szeroko relację z VI Spotkania Władz Związku Szlachty Polskiej w Waplewie w dniach 9 - 11 maja 2008r, oraz bieżące sprawy organizacyjne Oddziału Gdańskiego.

Bogdan Ciundziewicki h. Rudnica-Następ
Prezes Oddziału Związku Szlachty Polskiej w Gdańsku

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com