Kronika

 

30 stycznia 2008, Sopot Powstanie VII Oddziału Związku Szlachty Polskiej z siedzibą w Sopocie.

Utworzenie Oddziału Związku Szlachty Polskiej w Sopocie


Z inicjatywy Członków Związku Szlachty Polskiej, przy akceptacji ze strony Zarządu Głównego Związku, 30 stycznia 2008 r. rozpoczęto działania formalne mające na celu powołanie Oddziału Związku Szlachty Polskiej w Sopocie.

Na zebraniu grupy inicjatywnej, w Dworku hr. Sierakowskich w Sopocie, jednogłośnie podjęto uchwałę o powołaniu nowego Oddziału i zgodnie ze statutem, w głosowaniu tajnym wybrano Zarząd Oddziału pierwszej kadencji na lata 2008-2011 . Wywiązała się żywa dyskusja na temat planowanych inicjatyw i pomysłów. Pierwszym sprawdzianem organizacyjnym dla Oddziału miało być znalezienie siedziby.

13 lutego 2008 r. wybrano skład Komisji Rewizyjnej oraz ustalono siedzibę sopockiego Oddziału. W ten sposób zakończono procedurę tworzenia nowej jednostki terenowej Związku Szlachty Polskiej. Plany oddziału są ambitne, ale ufamy, że wytrwała praca i entuzjazm pomogą w ich realizacji. Jednym z naszych celów jest otwarcie Związku na ludzi młodych i większy nacisk na życie towarzyskie, które powinno być ważnym elementem naszej działalności. Ufamy, że uda się nam zaistnieć na terenie Sopotu i pozyskać do naszych działań tutejszą szlachtę. W Sopocie mieszkają przedstawiciele wielu rodów szlacheckich - od arystokracji i ziemian po szlachtę drobną.

Z pierwszą oficjalną wizytą władze Oddziału zamierzają udać się do Prezydenta Miasta Sopotu, Pana Jacka Karnowskiego.  

Justyna Preyss h. Jastrzębiec
Prezes
Oddziału ZSzP w Sopocie

 

 Utworzenie Oddziału Związku Szlachty Polskiej w Sopocie

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com