Kronika

 

6 lipca 2008 r., Obchody Dni Rytla z udziałem delegacji i stoiska Związku Szlachty Polskiej

W piękne niedzielne popołudnie 6 lipca 2008 r. delegacja Związku Szlachty Polskiej w Chojnicach udała się do miejscowości Rytel (15 km od Chojnic) aby zaprezentować stoisko Związku na imprezie "Dni Rytla", która odbywa się raz w roku od wielu już lat.

Związek Szlachty Polskiej reprezentowały następujące osoby: Beata Ewelina Wika Czarnowska h. Sas odm., Aleksy Cissewski h. własnego i Tomasz Marcin Cisewski herbu własnego. 

Pojawiliśmy się tam przed godz. 15.00, a wracaliśmy około godz. 19.00. Impreza rozpoczęła się o godz. 15.00 pokazem walk rycerskich przedstawionych przez Bractwo Rycerskie herbu Tur z Chojnic. Następnie o godz. 16- tej rozpoczęły się potyczki rodzinne o puchar ks. proboszcza Tomasza Lewandowskiego.

Warto dodać, że Związek miał godną reprezentację, bo Pani Beata Ewelina Wika Czarnowska wraz z małżonkiem i dziećmi zajęła zaszczytne drugie miejsce! 

Następnie kontynuowane były występy artystyczne.

W międzyczasie do naszego stoiska podchodziły kolejne zainteresowane osoby. Odwiedzili nas m.in. Państwo Chamier Cieminscy, Pan Krzysztof Gradowski, kierownik Ośrodka Kultury w Czersku, oraz lokalne media.

Szczególne słowa wdzięczności należą się Pani Halinie Wika Czarnowskiej, która jest kierownikiem Ośrodka Kultury w Rytlu, za umożliwienie Związkowi zaprezentowania się na tej imprezie oraz wspaniałą gościnę. Jednocześnie wyrażam nadzieję na dalszą współpracę między Związkiem Szlachty Polskiej, a Ośrodkiem Kultury w Rytlu.

Podsumowując, spędziliśmy czas zarówno pracowicie jak i bardzo miło. Spotkania w plenerze sprzyjają integracji i myślę, że takich spotkań będzie więcej.

Tomasz Marcin Cisewski h. własnego
Regionalny Przedstawiciel Związku Szlachty Polskiej
w Chojnicach

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com