Kronika 2010ŚP Zofia MorawskaZ głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ś.P. Zofii Morawskiej  

Rodzinie Zmarłej, wszystkim Jej Bliskim i Środowisku Lasek składamy najszczersze kondolencje. 

Zarząd Główny Związku Szlachty Polskiej

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

17 lipca 2010 r., przedstawiciele ZSzP gośćmi „Wieczoru Grunwaldzkiego” w Radiu Niepokalanów

W dniu 17 lipca 2010 r. panowie Michał Niemirowicz-Szczytt – Członek Zarządu Głównego ZSzP, Jerzy Łucki – Przedstawiciel Regionalny ZSzP w Kanadzie oraz Kaj Małachowski – konsultant ZSzP ds. heraldyki wzięli udział w audycji zatytułowanej „Wieczór Grunwaldzki”, emitowanej w Radiu Niepokalanów.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

3 lipca 2010 r. na spotkaniu Oddziału Gdańskiego ZSzP relacja Pani Jadwigi Kopeć z wyjazdu na Ukrainę.

W dniu 3 lipca 2010r. Zarząd Oddziału Gdańskiego Związku Szlachty Polskiej zorganizował otwarte spotkanie dla swoich członków i sympatyków przy kawie i ciastku w Sali klubowej przy Archikatedrze Oliwskiej, na którym Pani Jadwiga Kopeć przedstawiła bardzo interesującą prezentację multimedialną ze swego wyjazdu na Ukrainę.

Był to już piąty wyjazd Pani Jadwigi do tego kraju, śladami bohaterów Trylogii Sienkiewicza z kawałkiem Huculszczyzny, potem był Wołyń, pobyt  w Truskawcu i wędrówka po Bukowinie, częściowo Ukraińskiej.Dowiedzieliśmy się z bogato ilustrowanej pięknymi zdjęciami prezentacji na dużym ekranie, że to już inny kraj niż 10 lat temu - widać przemiany związane z wprowadzeniem gospodarki rynkowej i otwarciem na świat. 10 lat temu nie bardzo było gdzie przenocować - noclegi były przeważnie w prywatnych mieszkaniach Polaków, obecnie są tam hotele odpowiadające zachodnim standardom.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

Sprostowanie "Komorowski stracił tytuł"

Szanowni Państwo!

W nawiązaniu do opublikowanego na stronie SE.pl artykułu pt. „Komorowski stracił tytuł”, oraz podobnych tekstów na innych portalach, w których powołano się na opinie ekspertów Związku Szlachty Polskiej pragniemy Państwa poinformować, że działający w naszym stowarzyszeniu wybitni specjaliści pracują obecnie nad profesjonalnym opracowaniem genealogii wszystkich prezydentów III RP pochodzenia szlacheckiego. Wyniki ich prac udostępnimy społeczeństwu w postaci publikacji naukowej. Żałujemy tylko, że informacje na temat Pana Marszałka Bronisława Komorowskiego nagłośniono w niektórych mediach już teraz, w trakcie toczącej się kampanii wyborczej, ponieważ może to wywołać absolutnie mylne i niezgodne z prawdą wrażenie, jakoby Związek angażował się politycznie po stronie któregoś z Kandydatów.

Wyniki prowadzonych przez nas badań genealogicznych zostaną w sposób oficjalny upublicznione dopiero po zakończeniu kampanii wyborczej na urząd prezydenta RP.

Łączymy wyrazy szacunku,
Zarząd Główny Związku Szlachty Polskiej
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

29 maja 2010 r., III. Biesiada Kulturalna – Słaboszewko 2010

W dniu 29 maja 2010 r. w Słaboszewku w Gminie Dąbrowa, Woj. Kujawsko–Pomorskie, z udziałem przedstawicieli Bydgoskiego Oddziału ZSzP odbyła się III.BIESIADA KULTURALNA – SŁABOSZEWKO 2010, uświetniająca 20 lecie samorządu terytorialnego w Polsce.
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 
Więcej artykułów…
Strona 11 z 35