Kronika 201012 kwietnia 2010 r., przedstawiciele Oddziału Gdańskiego ZSzP złożyli hołd ofiarom narodowej tragedii.

W imieniu Członków Oddziału Gdańskiego Związku Szlachty Polskiej przedstawiciele Zarządu oddali cześć tragicznie zmarłemu Prezydentowi RP ś.p. Lechowi Kaczyńskiemu i Jego Małżonce ś.p. Marii Kaczyńskiej, jak również wszystkim osobom, które zginęły w katastrofie pod Smoleńskiem, dokonując wpisu w księdze kondolencyjnej wyłożonej w Dworze Artusa w Gdańsku.
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Genealogia rodu Kaczyńskich

Głęboko wstrząśnięci tragedią, jaka dotknęła nasz naród, pragniemy jako przedstawiciele szlachty zrzeszonej w Związku Szlachty Polskiej uczcić pamięć Prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego.

Niech poniższa genealogia szlacheckiego rodu Kaczyńskich będzie skromnym wyrazem hołdu, jaki składamy Zmarłemu.

Zarząd Główny Związku Szlachty Polskiej

Drzewo genealogiczne rodu Kaczyńskich
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

11 kwietnia 2010 r., Oddział Krakowski ZSzP składa hołd ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem

Członkowie Związku Szlachty Polskiej Oddziału Krakowskiego z żalem przyjęli wiadomość o tragicznej śmierci Pana Prezydenta R.P Lecha Kaczyńskiego z Małżonką oraz pozostałych osób znajdujących się na pokładzie samolotu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

26 marca 2010 r., Promocja trzeciego tomu Herbarza szlachty kaszubskiej w Chojnicach

Dnia 26 marca 2010 r. odbyło się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach spotkanie z Przemysławem Pragertem autorem „Herbarza szlachty kaszubskiej”. Organizatorami byli chojnicki oddział Związku Szlachty Polskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach.


Na sali obecni byli m.in. przedstawiciele następujących rodów: Cisewskich/Cissewskich, Czapiewskich, Chamier Cieminskich, Łąckich, Leliwa Pruszaków, Wika Czarnowskich,. Obecne były również lokalne media.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 18.15 powitaniem gości, co miałem przyjemność uczynić. Następnie Natalia Zofia Czapiewska z chojnickiego oddziału ZSzP zaprezentowała w formie prezentacji multimedialnej periodyk „Verbum Nobile” będący organem prasowym naszego stowarzyszenia. Po tym nadszedł czas na odczytanie recenzji przygotowanej przez Siegfrieda von Janowskiego, konsultanta genealogicznego ZSzP, a odczytanej przez jego brata Andrzeja. Następnie głos oddałem Przemysławowi Pragertowi, który opowiedział uczestnikom spotkania o swoim dziele. Autor dostawał od publiczności wiele interesujących pytań.

W trakcie spotkania można było nabyć „Herbarz szlachty kaszubskiej” w promocyjnej cenie oraz zdobyć dedykację autora.

Tomasz Marcin Cisewski
Prezes O/Chojnice

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

4 marca 2010 r., przedstawiciele ZSzP z wizytą u Marszałka Macieja Płażyńskiego ze "Wspólnoty Polskiej"

W dniu 4 marca 2010 r. przedstawiciele Zarządu Głównego ZSzP w składzie Henryk hr. Grocholski h. Syrokomla – Prezes Związku, Zenon Ilcewicz h. Lubicz – Sekretarz Związku, Michał Niemirowicz-Szczytt h. Jastrzębiec – Członek Zarządu Głównego spotkali się w warszawskiej siedzibie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” z Prezesem Stowarzyszenia Marszałkiem Maciejem Płażyńskim.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 
Więcej artykułów…
Strona 26 z 35