17 lipca 2010 r., przedstawiciele ZSzP gośćmi „Wieczoru Grunwaldzkiego” w Radiu Niepokalanów

W dniu 17 lipca 2010 r. panowie Michał Niemirowicz-Szczytt – Członek Zarządu Głównego ZSzP, Jerzy Łucki – Przedstawiciel Regionalny ZSzP w Kanadzie oraz Kaj Małachowski – konsultant ZSzP ds. heraldyki wzięli udział w audycji zatytułowanej „Wieczór Grunwaldzki”, emitowanej w Radiu Niepokalanów. Gospodarzami programu byli historycy i redaktorzy ww. rozgłośni panowie Bogusław Kwiatkowski oraz Zbigniew Zagajewski.

Jak to już wynika z samego tytułu audycji, była ona poświęcona sześćsetnej rocznicy bitwy pod Grunwaldem – jednej z największych batalii militarnych średniowiecznej Europy. W czasie spotkania omówiono polityczny kontekst, w którym doszło do samej bitwy, jej przebieg oraz bliższe i dalsze konsekwencje dla stosunków polsko-litewsko-krzyżackich.


Niezwykle interesującym akcentem audycji była rozmowa telefoniczna z panem Michałem Korsakiem – członkiem ZSzP, który w tym samym dniu jako widz uczestniczył na polach grunwaldzkich w inscenizacji stoczonej tam 600 lat temu bitwy. Pan Korsak w niezwykle barwny sposób podzielił się ze słuchaczami swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi inscenizacji.

Zapraszamy do odsłuchania omawianej audycji:

Dziękujemy również panom Wojciechowi Truszkowskiemu i Antoniemu Pawłowi Wiszowatemu – członkom ZSzP za nagranie audycji i udostępnienie powyższego nagrania. Radiu Niepokalanów dziękujemy natomiast za zgodę na rozpowszechnianie audycji.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com