18 stycznia 2010, spotkanie opłatkowe Wrocławskiego Oddziału ZSzP

W dniu 18 stycznia 2010 roku o godzinie 18.00 w Dworze Wazów we Wrocławiu odbyło się spotkanie opłatkowe Oddziału Wrocławskiego Związku Szlachty Polskiej. Mimo śnieżnej pogody przybyło sporo osób, aby w miłej i serdecznej atmosferze złożyć sobie życzenia i podzielić się tradycyjnym opłatkiem.

1-przemowienie-prezesa-mieczyslawa-kopcia-inaugurujace-spotkanie
W pierwszej części naszego spotkania Prezes Oddziału, pan Mieczysław Kopeć h. Kroje podsumował działalność oddziału przedstawiając nam krótkie kalendarium przedsięwzięć jakie miały miejsce w 2009 roku. Następnym punktem były  plany na rok 2010, takie jak m.in. spotkanie z panią redaktor Anną Fastnacht-Stupnicką, która zaprezentuje nam swoją nową książkę pt. "Zostali we Lwowie". Mamy również nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zaszczyci nas swoją obecnością ksiądz biskup Adam Dyczkowski, który niestety nie mógł, ze względu na obowiązki, zjawić się na naszym opłatku.

Po oficjalnych wystąpieniach i wymianie poglądów co do naszej dalszej działalności, nadeszła jakże wzruszająca chwila dzielenia się opłatkiem.

W tej miłej i wręcz rodzinnej atmosferze rozmawialiśmy przy małym poczęstunku oraz z ciekawością słuchaliśmy opowiadań i anegdot rodzinnych pana Juliusza Rodziewicza.

Monika Janczewska, członek Oddziału ZSzP we Wrocławiu

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com