26 marca 2010 r., Promocja trzeciego tomu Herbarza szlachty kaszubskiej w Chojnicach

Dnia 26 marca 2010 r. odbyło się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach spotkanie z Przemysławem Pragertem autorem „Herbarza szlachty kaszubskiej”. Organizatorami byli chojnicki oddział Związku Szlachty Polskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach.


Na sali obecni byli m.in. przedstawiciele następujących rodów: Cisewskich/Cissewskich, Czapiewskich, Chamier Cieminskich, Łąckich, Leliwa Pruszaków, Wika Czarnowskich,. Obecne były również lokalne media.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 18.15 powitaniem gości, co miałem przyjemność uczynić. Następnie Natalia Zofia Czapiewska z chojnickiego oddziału ZSzP zaprezentowała w formie prezentacji multimedialnej periodyk „Verbum Nobile” będący organem prasowym naszego stowarzyszenia. Po tym nadszedł czas na odczytanie recenzji przygotowanej przez Siegfrieda von Janowskiego, konsultanta genealogicznego ZSzP, a odczytanej przez jego brata Andrzeja. Następnie głos oddałem Przemysławowi Pragertowi, który opowiedział uczestnikom spotkania o swoim dziele. Autor dostawał od publiczności wiele interesujących pytań.

W trakcie spotkania można było nabyć „Herbarz szlachty kaszubskiej” w promocyjnej cenie oraz zdobyć dedykację autora.

Tomasz Marcin Cisewski
Prezes O/Chojnice

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com