3 maja 2010 r., udział przedstawicieli Oddziału Gdańskiego ZSzP w obchodach 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 3 Maja 2010 r. delegacja Oddziału Gdańskiego Związku Szlachty Polskiej na zaproszenie Wojewody Pomorskiego wzięła udział w oficjalnych gdańskich obchodach 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11 przy pomniku Jana III Sobieskiego. Otworzył ją okolicznościowym przemówieniem p. Roman Zaborowski, Wojewoda Pomorski, po czym nastąpiło składanie wieńców i kwiatów przez delegacje. Nasza delegacja w składzie:  Bogdan Ciundziewcki – Prezes Oddziału Gdańskiego, Andrzej Teleżyński - Skarbnik i Krzysztof Leśniewski – Członek Zarządu,  została oficjalnie zaprezentowana przez prowadzącego ceremonię. W imieniu ZSzP złożyliśmy wieniec z biało-czerwoną szarfą z napisem „Związek Szlachty Polskiej Oddział w Gdańsku”.


Po zakończeniu ceremonii składania wieńców oficjalni przedstawiciele władz wraz ze wszystkimi  uczestnikami uroczystości przemaszerowali, na czele z orkiestrą, do Katedry Mariackiej, gdzie została odprawiona Msza Św. w intencji ojczyzny, koncelebrowana przez metropolitę gdańskiego, arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.

Bogdan Ciundziewicki
Prezes Oddziału Gdańskiego ZSzP
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com