4 marca 2010 r., przedstawiciele ZSzP z wizytą u Marszałka Macieja Płażyńskiego ze "Wspólnoty Polskiej"

W dniu 4 marca 2010 r. przedstawiciele Zarządu Głównego ZSzP w składzie Henryk hr. Grocholski h. Syrokomla – Prezes Związku, Zenon Ilcewicz h. Lubicz – Sekretarz Związku, Michał Niemirowicz-Szczytt h. Jastrzębiec – Członek Zarządu Głównego spotkali się w warszawskiej siedzibie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” z Prezesem Stowarzyszenia Marszałkiem Maciejem Płażyńskim.

Celem zainicjowanego przez nasz Związek spotkania było omówienie możliwości bliższej współpracy pomiędzy obydwoma stowarzyszeniami.

Po ciepłych słowach powitania z obu stron jako pierwszy głos zabrał pan Henryk Grocholski, który przybliżył zacnemu gospodarzowi historię, charakter, sposób działania i dokonania Związku Szlachty Polskiej. Następnie Marszałek Maciej Płażyński omówił cele, które w najbliższej przyszłości ma zamiar realizować „Wspólnota Polska”.

Po wystąpieniach prezesów obu organizacji wywiązała się pomiędzy zebranymi swobodna dyskusja, w trakcie której ustalono wstępnie, że w najbliższej przyszłości Związek Szlachty Polskiej podejmie współpracę ze Wspólnotą Polską na następujących polach:

  • wsparcie projektu ustawy ułatwiającej repatriację do Polski naszych rodaków mieszkających na Wschodzie (chodzić tu będzie przede wszystkim o takie kraje jak Kazachstan),
  • wsparcie działań zmierzających do utworzenia Muzeum Kresów Wschodnich.

Na zakończenie Marszałek Maciej Płażyński jeszcze raz podziękował przedstawicielom ZSzP za przybycie i wyraził zainteresowanie współpracą z naszym Stowarzyszeniem.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com