6 marca 2010 r., wspomnienia z okresu walk na Wileńszczyźnie oraz z zesłania na spotkaniu Gdańskiego Oddziału ZSzP

W dniu 6 marca 2010 roku Zarząd Oddziału Gdańskiego Związku Szlachty Polskiej zorganizował dla swoich członków i sympatyków spotkanie przy kawie w kawiarence usytuowanej przy Archikatedrze Oliwskiej. Licznie przybyłych uczestników spotkania  powitał Prezes Oddziału Gdańskiego ZSzP, Bogdan Ciundziewicki h. Następ-Rudnica, przedstawiając im następnie prelegenta, pana Mieczysława Ziemackiego.

Bohater wieczoru, dzieląc się ze słuchaczami  swymi wspomnieniami  z okresu walk na Wileńszczyźnie i późniejszego zesłania,  nawiązał do opublikowanej przez siebie książki pt. „ Ród Ziemackich szlachty polskiej herbu Rawicz”, obejmującej ponad czterysta stron druku i bogato ilustrowanej. Zawarł w niej dzieje Rodu Ziemackich, a także opisał swoje przeżycia z czasów wojny. Szeroko opowiedział nam o nich w trakcie swojego wystąpienia.

Dzięki temu, że przed prelekcją Autor rozdał przybyłym na spotkanie wspomnianą książkę, dyskusja była szczególnie żywa i interesująca. Pytań i odpowiedzi było całe mnóstwo, a prelegent został na koniec nagrodzony przez zebranych gromkimi brawami.  W drugiej części spotkania, poświęconej sprawom organizacyjnym Gdańskiego Oddziału Związku Szlachty Polskiej, Prezes Oddziału Bogdan Ciundziewicki przedstawił sprawozdanie z działalności Oddziału Gdańskiego za rok 2009, które zostało przyjęte bez uwag, oraz plan pracy na rok 2010, który w toku dyskusji z uczestnikami spotkania  został uzupełniony i przyjęty do realizacji.  

Bogdan Ciundziewicki
Prezes Gdańskiego Oddziału ZSzP
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com