Kronika 20103 lipca 2010 r. na spotkaniu Oddziału Gdańskiego ZSzP relacja Pani Jadwigi Kopeć z wyjazdu na Ukrainę.

W dniu 3 lipca 2010r. Zarząd Oddziału Gdańskiego Związku Szlachty Polskiej zorganizował otwarte spotkanie dla swoich członków i sympatyków przy kawie i ciastku w Sali klubowej przy Archikatedrze Oliwskiej, na którym Pani Jadwiga Kopeć przedstawiła bardzo interesującą prezentację multimedialną ze swego wyjazdu na Ukrainę.

Był to już piąty wyjazd Pani Jadwigi do tego kraju, śladami bohaterów Trylogii Sienkiewicza z kawałkiem Huculszczyzny, potem był Wołyń, pobyt  w Truskawcu i wędrówka po Bukowinie, częściowo Ukraińskiej.Dowiedzieliśmy się z bogato ilustrowanej pięknymi zdjęciami prezentacji na dużym ekranie, że to już inny kraj niż 10 lat temu - widać przemiany związane z wprowadzeniem gospodarki rynkowej i otwarciem na świat. 10 lat temu nie bardzo było gdzie przenocować - noclegi były przeważnie w prywatnych mieszkaniach Polaków, obecnie są tam hotele odpowiadające zachodnim standardom.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

Sprostowanie "Komorowski stracił tytuł"

Szanowni Państwo!

W nawiązaniu do opublikowanego na stronie SE.pl artykułu pt. „Komorowski stracił tytuł”, oraz podobnych tekstów na innych portalach, w których powołano się na opinie ekspertów Związku Szlachty Polskiej pragniemy Państwa poinformować, że działający w naszym stowarzyszeniu wybitni specjaliści pracują obecnie nad profesjonalnym opracowaniem genealogii wszystkich prezydentów III RP pochodzenia szlacheckiego. Wyniki ich prac udostępnimy społeczeństwu w postaci publikacji naukowej. Żałujemy tylko, że informacje na temat Pana Marszałka Bronisława Komorowskiego nagłośniono w niektórych mediach już teraz, w trakcie toczącej się kampanii wyborczej, ponieważ może to wywołać absolutnie mylne i niezgodne z prawdą wrażenie, jakoby Związek angażował się politycznie po stronie któregoś z Kandydatów.

Wyniki prowadzonych przez nas badań genealogicznych zostaną w sposób oficjalny upublicznione dopiero po zakończeniu kampanii wyborczej na urząd prezydenta RP.

Łączymy wyrazy szacunku,
Zarząd Główny Związku Szlachty Polskiej
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

29 maja 2010 r., III. Biesiada Kulturalna – Słaboszewko 2010

W dniu 29 maja 2010 r. w Słaboszewku w Gminie Dąbrowa, Woj. Kujawsko–Pomorskie, z udziałem przedstawicieli Bydgoskiego Oddziału ZSzP odbyła się III.BIESIADA KULTURALNA – SŁABOSZEWKO 2010, uświetniająca 20 lecie samorządu terytorialnego w Polsce.
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

27 maja 2010 r. Spotkanie Oddziału Związku Szlachty Polskiej we Wrocławiu

Spotkanie, zorganizowane przez Prezesa Oddziału Wrocławskiego Pana Mieczysława Kopcia, odbyło się w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich.

W reprezentacyjnej Sali Zakładu (dawny Refektarz) dr Grzegorz Polak, historyk, pracownik Zakładu im. Ossolińskich, przedstawił w skrócie "Historię i współczesność Zakładu Narodowego im Ossolińskich":

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

15 maja 2010 r., oddział ZSzP w Bydgoszczy zorganizował „I Sejmik Szlachty Pomorza i Kujaw - Zamek Bierzgłowski 2010

Celem Sejmiku, który odbył się w sobotę 15 maja 2010 roku, było zapoznanie jego uczestników z pracą i planami na przyszłość Oddziału ZSzP w Bydgoszczy, poznanie dziejów Ziemi Chełmińskiej oraz integracja Członków Oddziału, połączona z prezentowaniem wyników poszukiwań genealogicznych i wspólnym wypracowywaniem koncepcji dalszego rozwoju Związku.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 
Strona 3 z 7