Kronika 201026 marca 2010 r., Promocja trzeciego tomu Herbarza szlachty kaszubskiej w Chojnicach

Dnia 26 marca 2010 r. odbyło się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach spotkanie z Przemysławem Pragertem autorem „Herbarza szlachty kaszubskiej”. Organizatorami byli chojnicki oddział Związku Szlachty Polskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach.


Na sali obecni byli m.in. przedstawiciele następujących rodów: Cisewskich/Cissewskich, Czapiewskich, Chamier Cieminskich, Łąckich, Leliwa Pruszaków, Wika Czarnowskich,. Obecne były również lokalne media.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 18.15 powitaniem gości, co miałem przyjemność uczynić. Następnie Natalia Zofia Czapiewska z chojnickiego oddziału ZSzP zaprezentowała w formie prezentacji multimedialnej periodyk „Verbum Nobile” będący organem prasowym naszego stowarzyszenia. Po tym nadszedł czas na odczytanie recenzji przygotowanej przez Siegfrieda von Janowskiego, konsultanta genealogicznego ZSzP, a odczytanej przez jego brata Andrzeja. Następnie głos oddałem Przemysławowi Pragertowi, który opowiedział uczestnikom spotkania o swoim dziele. Autor dostawał od publiczności wiele interesujących pytań.

W trakcie spotkania można było nabyć „Herbarz szlachty kaszubskiej” w promocyjnej cenie oraz zdobyć dedykację autora.

Tomasz Marcin Cisewski
Prezes O/Chojnice

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

4 marca 2010 r., przedstawiciele ZSzP z wizytą u Marszałka Macieja Płażyńskiego ze "Wspólnoty Polskiej"

W dniu 4 marca 2010 r. przedstawiciele Zarządu Głównego ZSzP w składzie Henryk hr. Grocholski h. Syrokomla – Prezes Związku, Zenon Ilcewicz h. Lubicz – Sekretarz Związku, Michał Niemirowicz-Szczytt h. Jastrzębiec – Członek Zarządu Głównego spotkali się w warszawskiej siedzibie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” z Prezesem Stowarzyszenia Marszałkiem Maciejem Płażyńskim.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

6 marca 2010 r., wspomnienia z okresu walk na Wileńszczyźnie oraz z zesłania na spotkaniu Gdańskiego Oddziału ZSzP

Bohaterem wieczoru był pan Mieczysław Ziemacki, który podzielił się ze słuchaczami  swymi wspomnieniami  z okresu walk na Wileńszczyźnie i późniejszego zesłania,  a także nawiązał do opublikowanej przez siebie książki pt. „ Ród Ziemackich szlachty polskiej herbu Rawicz”, obejmującej ponad czterysta stron druku i bogato ilustrowanej.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

20 lutego 2010 r., o działalności Narodowego Centrum Kultury i o nowym szlacheckim numizmacie z Mennicy Polskiej na spotkaniu Oddziału ZSzP w Warszawie

Uczestnicy spotkania mieli możliwość wysłuchania niezwykle interesującej prelekcji pana Michała Laszczkowskiego – rzecznika prasowego Narodowego Centrum Kultury. Na przykładzie działalności Centrum, będącego państwową instytucją kultury, prelegent przybliżył zebranym nowoczesne metody promocji tej najnowszej i tej trochę starszej historii Polski.

Kolejnym punktem zebrania była premiera nowego numizmatu Mennicy Polskiej S.A. z kolekcji zatytułowanej „Herbarz Szlachty Polskiej”, przedstawiającego na rewersie herb Kościesza.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

6 lutego 2010 r. Spotkanie Oddziału Związku Szlachty Polskiej w Chojnicach

Spotkanie, które odbyło się w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach, było połączone z promocją książki „Trzebiatowscy cz. IX”, będącej pracą zbiorową pod redakcją Zdzisława Zmuda Trzebiatowskiego.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Strona 6 z 7