Kronika 201027 maja 2010 r. Spotkanie Oddziału Związku Szlachty Polskiej we Wrocławiu

Spotkanie, zorganizowane przez Prezesa Oddziału Wrocławskiego Pana Mieczysława Kopcia, odbyło się w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich.

W reprezentacyjnej Sali Zakładu (dawny Refektarz) dr Grzegorz Polak, historyk, pracownik Zakładu im. Ossolińskich, przedstawił w skrócie "Historię i współczesność Zakładu Narodowego im Ossolińskich":

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

15 maja 2010 r., oddział ZSzP w Bydgoszczy zorganizował „I Sejmik Szlachty Pomorza i Kujaw - Zamek Bierzgłowski 2010

Celem Sejmiku, który odbył się w sobotę 15 maja 2010 roku, było zapoznanie jego uczestników z pracą i planami na przyszłość Oddziału ZSzP w Bydgoszczy, poznanie dziejów Ziemi Chełmińskiej oraz integracja Członków Oddziału, połączona z prezentowaniem wyników poszukiwań genealogicznych i wspólnym wypracowywaniem koncepcji dalszego rozwoju Związku.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

3 maja 2010 r., udział przedstawicieli Oddziału Gdańskiego ZSzP w obchodach 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 3 Maja 2010 r. delegacja Oddziału Gdańskiego Związku Szlachty Polskiej na zaproszenie Wojewody Pomorskiego wzięła udział w oficjalnych gdańskich obchodach 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

30 kwietnia 2010 r, bydgoskie obchody 700. rocznicy urodzin Króla Kazimierza III Wielkiego

W dniu 30 kwietnia 2010 r. przed pomnikiem króla Kazimierza III Wielkiego w Bydgoszczy, z okazji 700. rocznicy jego urodzin, pan Andrzej Bogucki h. Awdaniec - Prezes Bydgoskiego Oddziału ZSzP wygłosił wykład biograficzny poświęcony pamięci tego monarchy. Należy przypomnieć, że Kazimierz III Wielki, jeden z najważniejszych władców w historii Polski, odegrał niezwykle istotną rolę w historii Bydgoszczy, nadając jej prawa miejskie w 1346 r.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

16–25 kwietnia 2010 r., delegacja Bydgoskiego Oddziału ZSzP na wyprawie do Rosji

Dwaj przedstawiciele Związku Szlachty Polskiej z Oddziału w Bydgoszczy: Andrzej Bogucki i Jarosław Janczewski uczestniczyli w 20-osobowej wyprawie do Rosji w dniach 16-25.04.2010 r., zorganizowanej przez Bractwo Inflanckie, mające siedzibę w Bydgoszczy. Trasa liczyła razem przeszło 4 tys. kilometrów i głównie przebiegała szlakiem polskiego króla Stefana Batorego i Jego wojsk: BYDGOSZCZ – DAUGAVPILS (DYNEBURG) – SIEBIEŻ – NEWEL – WIELKIE ŁUKI – OSTASZKÓW – WAŁDAJ – STARA RUSSA – NOWOGRÓD WIELKI (NOWGOROD) – SANKT PETERSBURG – GATCZYNA – GDÓW – PSKÓW – IZBORSK – PECZORY – PSKÓW – AGŁONA (AGLONA) – DAUGAVPILS ( DYNEBURG) – BYDGOSZCZ.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 
Strona 4 z 7