Kronika 20106 marca 2010 r., wspomnienia z okresu walk na Wileńszczyźnie oraz z zesłania na spotkaniu Gdańskiego Oddziału ZSzP

Bohaterem wieczoru był pan Mieczysław Ziemacki, który podzielił się ze słuchaczami  swymi wspomnieniami  z okresu walk na Wileńszczyźnie i późniejszego zesłania,  a także nawiązał do opublikowanej przez siebie książki pt. „ Ród Ziemackich szlachty polskiej herbu Rawicz”, obejmującej ponad czterysta stron druku i bogato ilustrowanej.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

20 lutego 2010 r., o działalności Narodowego Centrum Kultury i o nowym szlacheckim numizmacie z Mennicy Polskiej na spotkaniu Oddziału ZSzP w Warszawie

Uczestnicy spotkania mieli możliwość wysłuchania niezwykle interesującej prelekcji pana Michała Laszczkowskiego – rzecznika prasowego Narodowego Centrum Kultury. Na przykładzie działalności Centrum, będącego państwową instytucją kultury, prelegent przybliżył zebranym nowoczesne metody promocji tej najnowszej i tej trochę starszej historii Polski.

Kolejnym punktem zebrania była premiera nowego numizmatu Mennicy Polskiej S.A. z kolekcji zatytułowanej „Herbarz Szlachty Polskiej”, przedstawiającego na rewersie herb Kościesza.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

6 lutego 2010 r. Spotkanie Oddziału Związku Szlachty Polskiej w Chojnicach

Spotkanie, które odbyło się w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach, było połączone z promocją książki „Trzebiatowscy cz. IX”, będącej pracą zbiorową pod redakcją Zdzisława Zmuda Trzebiatowskiego.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

18 stycznia 2010, spotkanie opłatkowe Wrocławskiego Oddziału ZSzP

W dniu 18 stycznia 2010 roku o godzinie 18.00 w Dworze Wazów we Wrocławiu odbyło się spotkanie opłatkowe Oddziału Wrocławskiego Związku Szlachty Polskiej. Mimo śnieżnej pogody przybyło sporo osób, aby w miłej i serdecznej atmosferze złożyć sobie życzenia i podzielić się tradycyjnym opłatkiem.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

2 stycznia 2010 r., Spotkanie opłatkowe Oddziału ZSzP w Chojnicach

Stowarzyszeni w Chojnickim Oddziale Związku Szlachty Polskiej spotkali się 2 stycznia 2010 r. by złożyć sobie życzenia noworoczne. Spotkanie odbyło się w Chojnicach a rozpoczęło się o godz. 11. Obecnych było kilkanaście osób, które biorą udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych przez Zarząd Oddziału. Z satysfakcją należy zauważyć, iż wśród życzeń noworocznych często można było usłyszeć „byśmy się częściej widywali” oraz „by nasze znajomości przerodziły się w przyjaźnie”. Uważam, że jest to bardzo budujące.

W trakcie spotkania omówiono także plany na najbliższe miesiące.

 


Tomasz Marcin Cisewski 
Prezes O/Chojnice

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Strona 7 z 7