Kronika 20108 listopada 2010 r., sesja naukowa poświęcona historii rodu Rostworowskich h. Nałęcz

Dnia 8 listopada 2010 r. w auli Wyższej Szkoły Filozoficzno - Pedagogicznej w Krakowie odbyła się sesja naukowa poświęcona historii rodu Rostworowskich, której towarzyszyła wystawa - "Bog i Ojczyzna - Rostworowscy". W uroczystości uczestniczyła Pani Norberta Tendera-Mocarska h. Łada - Prezes Krakowskiego Oddziału ZSzP.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

X Moniuszkowski Festiwal Podlasia

Związek Szlachty Polskiej po raz kolejny objął Honorowy Patronat nad dziesiątym już Moniuszkowskim Festiwalem Podlasia, który odbywać się będzie w okresie 10-28 listopada b.r. w Białymstoku. Głównym organizatorem wydarzenia jest Białostockie Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki, którego prezesem jest W. Pani Halina Elżbieta Dębkowska – Członek Związku Szlachty Polskiej.

Zapraszamy wszystkich Państwa do uczestnictwa w wydarzeniach, których dokładny plan załączamy na forum Związku Szlachty Polskiej w temacie X Moniuszkowski Festiwal Podlasia.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

ŚP Zofia MorawskaZ głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ś.P. Zofii Morawskiej  

Rodzinie Zmarłej, wszystkim Jej Bliskim i Środowisku Lasek składamy najszczersze kondolencje. 

Zarząd Główny Związku Szlachty Polskiej

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

17 lipca 2010 r., przedstawiciele ZSzP gośćmi „Wieczoru Grunwaldzkiego” w Radiu Niepokalanów

W dniu 17 lipca 2010 r. panowie Michał Niemirowicz-Szczytt – Członek Zarządu Głównego ZSzP, Jerzy Łucki – Przedstawiciel Regionalny ZSzP w Kanadzie oraz Kaj Małachowski – konsultant ZSzP ds. heraldyki wzięli udział w audycji zatytułowanej „Wieczór Grunwaldzki”, emitowanej w Radiu Niepokalanów.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

3 lipca 2010 r. na spotkaniu Oddziału Gdańskiego ZSzP relacja Pani Jadwigi Kopeć z wyjazdu na Ukrainę.

W dniu 3 lipca 2010r. Zarząd Oddziału Gdańskiego Związku Szlachty Polskiej zorganizował otwarte spotkanie dla swoich członków i sympatyków przy kawie i ciastku w Sali klubowej przy Archikatedrze Oliwskiej, na którym Pani Jadwiga Kopeć przedstawiła bardzo interesującą prezentację multimedialną ze swego wyjazdu na Ukrainę.

Był to już piąty wyjazd Pani Jadwigi do tego kraju, śladami bohaterów Trylogii Sienkiewicza z kawałkiem Huculszczyzny, potem był Wołyń, pobyt  w Truskawcu i wędrówka po Bukowinie, częściowo Ukraińskiej.Dowiedzieliśmy się z bogato ilustrowanej pięknymi zdjęciami prezentacji na dużym ekranie, że to już inny kraj niż 10 lat temu - widać przemiany związane z wprowadzeniem gospodarki rynkowej i otwarciem na świat. 10 lat temu nie bardzo było gdzie przenocować - noclegi były przeważnie w prywatnych mieszkaniach Polaków, obecnie są tam hotele odpowiadające zachodnim standardom.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 
Strona 2 z 7