Kronika

 

24 września 2011 r., przedstawiciele ZSzP na konferencji i zjeździe szlacheckim w Gołotczyźnie

W dniu 24 września 2011 r. w Muzeum Szlachty Mazowieckiej Oddział w Gołotczyźnie koło Ciechanowa odbyła się III konferencja naukowa z cyklu „Ziemianie Mazowsza" tym razem zatytułowana „Działalność społeczno - gospodarcza mazowieckich ziemian w okresie od XVIII do XX w".


Wśród wielu niezwykle interesujących wystąpień zaproszonych prelegentów zebrani mieli m.in. możliwość zapoznania się z referatem poświęconym miasteczkom szlacheckim w Ziemi Ciechanowskiej, który wygłosił Adam A. Pszczółkowski – Prezes Warszawskiego Oddziału ZSzP i konsultant genealogiczny Związku.

Po konferencji w parku okalającym należący niegdyś do Aleksandry Bąkowskiej dwór (w którym mieści się obecnie Muzeum Szlachty Mazowieckiej Oddział w Gołotczyźnie) rozpoczęła się impreza plenerowa zatytułowana „VI Zajazd Szlachecki w Gołotczyźnie". Odwiedzając licznie rozstawione w parku namioty i stoiska, można było m.in. spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, obejrzeć pokaz fechtunku, a także pokaz strojów oraz tańców szlacheckich.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się także stoisko Związku Szlachty Polskiej. Zainteresowani otrzymywali ulotkę reklamową Związku oraz ankietę członkowską przeznaczoną dla osób, które zamierzają ubiegać się o członkostwo w naszym Stowarzyszeniu. Informacji na temat działalności Związku udzielali przedstawiciele Zarządu Głównego oraz Zarządu Oddziału Warszawskiego ZSzP.


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com