Kronika

 

Odbywający się pod patronatem ZSzP konkurs szkolny „Przyszłość kuta przeszłością” rozstrzygnięty

Zarząd Główny ZSzP wyłonił laureatów konkursu szkolnego zatytułowanego „Przyszłość kuta przeszłością". Konkurs zorganizowany został przez Katolickie Stowarzyszenie Kultury Szlacheckiej działające przy Zespole Szkół Katolickich w Zabrzu i objęty został patronatem przez nasze Stowarzyszenie.

Adresatami konkursu byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy literackiej na temat: Kto z moich przodków jest dla mnie rodzinnym autorytetem i dlaczego? W wypracowaniu należało przybliżyć postać lub postaci z pokolenia dziadków ucznia lub pokoleń wcześniejszych.

Zgodnie z regulaminem konkursu uczestnicy byli zobowiązani przesłać prace konkursowe pocztą do dnia 12.12.2011 r. na adres Zespołu Szkół Katolickich w Zabrzu. Po wstępnej selekcji prace zostały przesłane na adres Zarządu Głównego ZSzP celem ostatecznego wyłonienia laureatów konkursu.

Po wnikliwym zapoznaniu się z treścią nadesłanych prac Zarząd Główny ZSzP postanowił przyznać uczestnikom konkursu następujące nagrody i wyróżnienia:

  • I nagroda: Weronika Świtała, uczennica klasy IId Gimnazjum nr 20 w Zabrzu
  • II nagroda: Klaudia Dec, uczennica klasy 3A Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Zabrzu
  • III nagroda: Katarzyna Policha, uczennica klasy IId Gimnazjum nr 20 w Zabrzu

Wyróżnienia:

  • Wiktoria Szabłowska, uczennica klasy IId Gimnazjum nr 20 w Zabrzu
  • Adam Kotarski, uczeń klasy I GA Katolickiego Gimnazjum w Zabrzu

Dla laureatów konkursu Związek Szlachty Polskiej przygotował pamiątkowe dyplomy. Ponadto laureatka I nagrody otrzymała cyfrowy aparat fotograficzny. Laureaci II i III nagrody otrzymali po numizmacie Mennicy Polskiej z serii „Herby Szlachty Polskiej". Wszystkie nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez ZSzP.

Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w dniu 18.06.2012 r. w Zespole Szkół Katolickich w Zabrzu.


Osobom nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do zapoznania się z treścią pracy Weroniki Świtały – laureatki I nagrody w konkursie „Przyszłość kuta przeszłością:

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com