Kronika

 

Kolejne sukcesy pływackie członka ZSzP

Szanowni Państwo!

Miło nam poinformować Państwa, że pan Bogdan Ciundziewicki - Członek Związku Szlachty Polskiej (Oddział w Gdańsku) odniósł kolejne sukcesy pływackie, tym razem na XV Mistrzostwach Świata Mastersów, które odbyły się w Montrealu (Kanada) w dniach 2-9 sierpnia 2014 roku. W mistrzostwach tych wystartowało 9 tysięcy zawodniczek i zawodników z ponad 100 krajów. Polskę poza panem Ciundziewickim reprezentowało jeszcze pięciu zawodników i jedna zawodniczka z różnych grup wiekowych.

Pan Bogdan Ciundziewicki wziął udział w zawodach pływackich na wszystkich dystansach stylu klasycznego, tj. 50m, 100m, i 200m, w grupie wiekowej 80+. Największy sukces osiągnął na dystansie 50m stylem klasycznym, gdzie był drugi za Amerykaninem Bobem Bestem, zdobywając w ten sposób tytuł Wicemistrza Świata. Na kolejnych miejscach uplasowali się dwaj inni reprezentanci USA i dopiero dalej zawodnicy z pozostałych krajów. Niezależnie od zdobycia tytułu Wicemistrza Świata pan Ciundziewicki został więc najlepszym zawodnikiem Europy na tym dystansie, a wynik jaki osiągnął jest równocześnie nowym rekordem Polski. Również na pozostałych dystansach stylu klasycznego pan Ciundziewicki osiągnął znaczące sukcesy, zdobywając trzecie miejsce na 200m i czwarte na 100m.

Bogdanie, po raz kolejny składamy Ci serdeczne gratulacje w związku z najnowszymi sukcesami pływackimi i życzymy pomyślności i dalszych wygranych w następnych zawodach!

Zarząd Główny ZSzP

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com