Anna Borewicz-Khorshed herbu Borewicz

 
Członek Zarządu Głównego 

   

 
Anna Borewicz

Urodziłam się w 1961 roku w Krakowie. Jestem absolwentką Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej, gdzie  w 1988 roku ukończyłam studia magisterskie w Zakładzie Konserwacji Zabytków . Praca dyplomowa poświęcona adaptacji zamku krzyżackiego w Ełku na podstawie badań archeologiczno - architektonicznych przyczyniła się do mojej dalszej specjalizacji w zakresie ochrony i konserwacji zabytków.

Od 30 lat jestem związana rodzinnie i zawodowo z Egiptem , gdzie wraz z mężem prowadzimy firmę deweloperską "Dorcas" realizującą projekty na potrzeby rozwijającej się branży turystycznej i hotelarskiej oraz  mieszkalnictwa rezydencjonalnego.

Jestem członkiem wspierającym organizację pozarządową HEPCA (Hurghada Enviromental Protection and Conservation Association), która wykonuje projekty na rzecz ochrony środowiska w rejonie Morza Czerwonego. Do czasu "Wiosny Arabskiej", która przerwała działalność Związku Rodzin Polsko-Egipskich byłam zaangażowana w działalność społeczną tej organizacji pielęgnującej  język , kulturę polską i wartości patriotyczne wśród  Polonii oraz roztaczającej pomoc nad grobami poległych w bitwie Zachodniej Kampanii Pustynnej pod El Alamain. W ramach stowarzyszenia 'Hurghada Women Association' prowadziłam akcję na rzecz zawodowej aktywizacji kobiet, podnoszenia ich kwalifikacji poprzez wykłady ,warsztaty i samokształcenie. W ramach akcji charytatywnej na rzecz dzieci dotkniętych chorobą rakową współpracuję od kilku lat z prywatną fundacją "Friends of Children with Cancer - Health and Hope Oasis". 

Jestem członkiem ZSzP od 2009 roku. Uprzednio byłam Członkiem Zarządu Oddziału Warszawskiego.

Do moich pozazawodowych zainteresowań należy genealogia i heraldyka oraz kolekcjonerstwo. Hobbystycznie zajmuję się także fotografiką, malarstwem i kaligrafią.

Kilka słów o moim rodzie:


Reprezentuję ród szlachecki wywodzący się z Litwy Kowieńskiej, gdzie gniazdem rodzinnym w XVII wieku były nadniemeńskie majątki Borewicze i Orłowiszki. Dzięki staraniom Antoniego Tadeusza Borewicza, cześnika i jego żony Anny z Butlerów nową siedzibą na kolejnych blisko 200 lat stał się nabyty przez nich w 1749 roku majątek Klejwy w powiecie sejneńskim. Ostatnim jego właścicielem do czasu reformy rolnej PKWN z 1944 roku był mój Ojciec Jan Antoni Borewicz.

 
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com