Wojciech Truszkowski herbu Bończa

Sekretarz Związku

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wojciech Truszkowski - Sekretarz Związku
Urodziłem się w 1972 roku w Gdyni, tu mieszkam i wraz z żoną Agnieszką wychowujemy syna Olafa.

Z wykształcenia jestem inżynierem informatykiem i menedżerem. Swoje wykształcenie zdobywałem na kilku uczelniach, studia inżynierskie w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku, studia magisterskie w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, studia doktoranckie na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego oraz studia Master of Business Administration w Warszawskiej Wyższej Szkole Biznesu. Zawodowo związany jestem z branżami transportową oraz hotelarsko-gastronomiczną.

Do moich pozazawodowych zainteresowań należą nowe technologie i historia świata. Wolny czas lubię spędzać odpoczywając i regenerując siły na łonie natury lub jeżdżąc motocyklem.

Od 2008 roku jestem członkiem Związku Szlachty Polskiej. Byłem administratorem Forum Członków Związku Szlachty Polskiej oraz Konsultantem ds. Internetu. W 2021 roku zostałem powołany na sekretarza Zarządu Głównego.


Kilka słów o moim rodzie:

Reprezentuję mazowiecki ród szlachecki wywodzący się z ziemi łomżyńskiej.
Pierwotnym gniazdem Truszkowskich herbu Bończa są Truszki w ziemi ciechanowskiej. Pomiędzy 1414 a 1425 rokiem Janusz I książę mazowiecki nadał Broniszowi, Krystynowi i Wojciechowi de Truszki 40 włók zwanych Grotkowo w górze lasu Kumelsk (w późniejszym powiecie kolneńskim). W miejscu tym znajdował się dawny gród obronny, szacowany przez archeologów na około 926 rok. Jego ślady są widoczne i badane do dzisiaj. Potomkowie trzech beneficjentów zagospodarowali ten teren oraz podzielili swe dobra w XVI wieku na trzy przysiółki Truszki-Kucze, Truszki-Patery i Truszki-Zalesie. Istnieje również nieformalna część Truszki-Kolonia. W Truszkach Patory (wcześniej zwanych Patery) urodził się mój ojciec Jan.

Gens nobilium dominorum Truszkowski de clenodio Bończe a villa Truszki, in terra Ciechanoviensi sita, originem suam trahit.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com