Zmarł prof. Jerzy Winkler, członek Oddziału ZSzP we Wrocławiu

Z żalem zawiadamiamy o śmierci ś.p. Jerzego Stanisława Winklera h. własnego, wieloletniego członka Oddziału Wrocławskiego ZSzP.

Zmarły w wieku 95 lat prof. Jerzy Winkler  cieszył się w ZSzP wielkim szacunkiem i sympatią. Pomimo zaawansowanego wieku aktywnie uczestniczył w działalności  Związku, biorąc udział w naszych oddziałowych spotkaniach. Bardzo będzie nam brakowało Jego wnikliwych opinii w sprawach ważnych dla naszego środowiska, a także cechującej Go pogody ducha i optymizmu, który udzielał się Jego otoczeniu.

W imieniu własnym i całej społeczności szlacheckiej zrzeszonej w ZSzP składamy najszczersze kondolencje Rodzinie i Bliskim Zmarłego.

Cześć Jego pamięci!

Zarząd Oddziału ZSzP we Wrocławiu

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Obchody 410-tej rocznicy bitwy pod Kircholmem

W dniach 27 – 28 września 2015 r. delegacja ZSzP O/Gdańsk w osobach: Jadwiga Kopeć, Tadeusz Hładki i Andrzej Teleżyński, z upoważnienia Prezesa Zarządu Głównego ZSzP pana Henryka Grocholskiego uczestniczyła w obchodach 410-tej rocznicy bitwy pod Kircholmem w Salaspils pod Rygą. W programie wyjazdu przewidziano również spotkanie z prezesem Związku Polaków na Łotwie panem Ryszardem Stankiewiczem i Zarządem ZPŁ.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

Verbum Nobile nr 20

Szanowni Państwo,

informujemy, iż od dnia 20 grudnia b.r. możliwe będzie uzyskanie najnowszego numeru naszego czasopisma – VERBUM NOBILE! Szczegółowe informacje znajdą Państwo pod adresem - http://www.szlachta.org.pl/verbum-nobile/nr-20-2016.html

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

BOŻE NARODZENIE 2017

Mizerna, cicha, stajenka licha
Pełna niebieskiej chwały…

BOŻE-NARODZENIE-2017

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2018 składamy Członkom i Sympatykom Związku Szlachty Polskiej najlepsze życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Niech Boży pokój, który od dwóch tysięcy lat promieniuje z tej mizernej i cichej betlejemskiej stajenki, zagości w naszych sercach i domach rodzinnych, niech promieniami wzajemnej życzliwości i prawdziwie chrześcijańskiej miłości ogarnie wszystkie wioski z miastami w naszej ukochanej Ojczyźnie.

Zarząd Główny Związku Szlachty Polskiej

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 59