Narodowe Święto Niepodległości 2018

Amor patriae nostra lex

flaga

11 XI 1918 - 11 XI 2018

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości z udziałem przedstawicieli ZSzP

W dniu 11 listopada 2012 roku delegacja Związku Szlachty Polskiej złożyła wieniec u Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie, oddając w ten sposób w imieniu naszego Stowarzyszenia hołd tym wszystkim, którzy poświęcili swoje życie w walce o niepodległą Polskę. W skład delegacji weszli pp. Michał Niemirowicz-Szczytt i Henryk Wąsowski – Członkowie Zarządu Głównego ZSzP oraz p. Hubert Dominik Massalski – Skarbnik Oddziału ZSzP w Warszawie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

Pływackie sukcesy Bogdana Ciundziewickiego z Gdańskiego Oddziału ZSzP

Szanowni Państwo!

Miło nam poinformować Państwa, że na Mistrzostwach Polski Masters w pływaniu z udziałem zawodników z Litwy, Łotwy, Rosji, Ukrainy i Słowacji, które w dniach 15 -17.11.2013 r. odbyły się w Krakowie, Kolega Bogdan Ciundziewicki – Wiceprezes Gdańskiego Oddziału ZSzP zdobył trzy tytuły Mistrza Polski Masters w pływaniu w grupie wiekowej 75+ (trzy złote medale na dystansach: 50m, 100m i 200m stylem klasycznym).

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

Zmarł prof. Jerzy Winkler, członek Oddziału ZSzP we Wrocławiu

Z żalem zawiadamiamy o śmierci ś.p. Jerzego Stanisława Winklera h. własnego, wieloletniego członka Oddziału Wrocławskiego ZSzP.

Zmarły w wieku 95 lat prof. Jerzy Winkler  cieszył się w ZSzP wielkim szacunkiem i sympatią. Pomimo zaawansowanego wieku aktywnie uczestniczył w działalności  Związku, biorąc udział w naszych oddziałowych spotkaniach. Bardzo będzie nam brakowało Jego wnikliwych opinii w sprawach ważnych dla naszego środowiska, a także cechującej Go pogody ducha i optymizmu, który udzielał się Jego otoczeniu.

W imieniu własnym i całej społeczności szlacheckiej zrzeszonej w ZSzP składamy najszczersze kondolencje Rodzinie i Bliskim Zmarłego.

Cześć Jego pamięci!

Zarząd Oddziału ZSzP we Wrocławiu

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Więcej artykułów…
Strona 7 z 59