Związek Szlachty Polskiej

V Zawody Strzeleckie Oddziału ZSzP w Zambrowie

Zapraszamy do udziału w V Zawodach Strzeleckich organizowanych przez Związek Szlachty Polskiej Oddział w Zambrowie. Zawody odbywają się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Zambrów i Burmistrza Miasta Zambrów.
Zawody główne składać się będą z dwóch konkurencji:
– Pistolet Centralnego Zapłonu,
– Karabin Centralnego Zapłonu.
Uczestnicy będą rywalizować w dwóch klasyfikacjach: Członkowie ZSzP oraz Sympatycy. Liczyć będzie się suma punktów uzyskanych w obu konkurencjach: pistoletowej i karabinowej. Oddanych zostanie 8 strzałów z każdej broni, w tym 3 strzały próbne i 5 liczonych.
Seniorzy i młodzież będzie mogła rywalizować w kategorii OPEN o Puchar Prezesa Oddziału Związku Szlachty Polskiej w Zambrowie - jedynie z Pistoletu Centralnego Zapłonu. Oddanych zostanie 8 strzałów w tym 3 strzały próbne i 5 liczonych.
 
Kontynuujemy w ramach zawodów rywalizację przedstawicieli rodów heraldycznych! Przed zawodami otworzymy listy uczestników, którzy przypiszą się do drużyn rodów heraldycznych, np. Dąbrowitów, Ślepowronów, czy też Lubiczów. Po zakończeniu rywalizacji zostanie podsumowana punktacja w ramach poszczególnych list i zostanie ogłoszona
zwycięska drużyna.
 
Główną atrakcją będą zajęcia szermiercze dla dzieci i dorosłych! Prezentacja broni białej. Zabawy bezpieczną bronią treningową.
Podstawy fechtunku szablą i strzelania z łuku polskiego, czyli orientalnego dla dzieci i młodzieży!
Mamy też propozycję dla dzieci i młodzieży. Przygotowaliśmy zabawy dla dzieci i młodzieży – samodzielne stawianie pieczęci lakowych, rzucanie podkową do celu, rzucanie granatami ćwiczebnymi, malowanie herbów dla najmłodszych. Będzie też możliwość zapoznania się z przedmiotami wykonanymi w technice druku 3D.
Koszt uczestnictwa wynosi 140 zł za osobę dorosłą biorącą udział w dwóch konkurencjach oraz 50 zł za udział w konkurencji jedynie Pistoletu Centralnego Zapłonu. Kosztu strzelania z broni małokalibrowej dla dzieci 20 zł.
Termin zawodów:
27 sierpnia 2023 roku (niedziela), początek o godz. 10:30.
Miejsce:
KLUB STRZELECKI SAGITTARIUS,
Stawiskowska 57a, 18-421 Piątnica Poduchowna
Chętnych proszę o rejestrację za pomocą poniższego formularza:
Uwaga! Należy zgłosić osobno każdą osobę/dziecko biorącą udział w zawodach. W przypadku zgłaszania kilku osób można podać jeden numer telefonu i jeden adres email, osoby która w razie potrzeby przekaże informacje innym.
Prosimy o zgłoszenia do 24 sierpnia 2021 roku. Późniejsze zgłoszenia są możliwe, ale proszę traktować je jako wyjątek – konieczne jest przygotowanie list startowych, wydrukowanie dyplomów itp.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ. NA NAJLEPSZYCH CZEKAJĄ PUCHARY ufundowane przez patronów i Prezesa Oddziału.
Na miejscu będziemy mieli, podobnie jak w ubiegłym roku, miejsce na grilowanie. Zachęcamy do przywiezienia tego co kto sam lubi.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Więcej artykułów…

Powstanie Styczniowe

powstanie-styczniowe

Kontakt

Związek Szlachty Polskiej
ul. Żurawia 43 lok. 110
00-680 Warszawa

email: biuro@szlachta.org

Konto bankowe:
54 1240 2148 1111 0010 3536 7320
(Bank Pekao S.A.)

Numer Rejestru KRS: 0000102686
NIP 585-101-20-69
REGON 190857397

Aktualny odpis z KRS do pobrania tutaj.

Nasze genealogie

Genealogie członków ZSzP