Pływackie sukcesy Bogdana Ciundziewickiego z Gdańskiego Oddziału ZSzP

Szanowni Państwo!

Miło nam poinformować Państwa, że na Mistrzostwach Polski Masters w pływaniu z udziałem zawodników z Litwy, Łotwy, Rosji, Ukrainy i Słowacji, które w dniach 15 -17.11.2013 r. odbyły się w Krakowie, Kolega Bogdan Ciundziewicki – Wiceprezes Gdańskiego Oddziału ZSzP zdobył trzy tytuły Mistrza Polski Masters w pływaniu w grupie wiekowej 75+ (trzy złote medale na dystansach: 50m, 100m i 200m stylem klasycznym).

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

Zmarł prof. Jerzy Winkler, członek Oddziału ZSzP we Wrocławiu

Z żalem zawiadamiamy o śmierci ś.p. Jerzego Stanisława Winklera h. własnego, wieloletniego członka Oddziału Wrocławskiego ZSzP.

Zmarły w wieku 95 lat prof. Jerzy Winkler  cieszył się w ZSzP wielkim szacunkiem i sympatią. Pomimo zaawansowanego wieku aktywnie uczestniczył w działalności  Związku, biorąc udział w naszych oddziałowych spotkaniach. Bardzo będzie nam brakowało Jego wnikliwych opinii w sprawach ważnych dla naszego środowiska, a także cechującej Go pogody ducha i optymizmu, który udzielał się Jego otoczeniu.

W imieniu własnym i całej społeczności szlacheckiej zrzeszonej w ZSzP składamy najszczersze kondolencje Rodzinie i Bliskim Zmarłego.

Cześć Jego pamięci!

Zarząd Oddziału ZSzP we Wrocławiu

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Obchody 410-tej rocznicy bitwy pod Kircholmem

W dniach 27 – 28 września 2015 r. delegacja ZSzP O/Gdańsk w osobach: Jadwiga Kopeć, Tadeusz Hładki i Andrzej Teleżyński, z upoważnienia Prezesa Zarządu Głównego ZSzP pana Henryka Grocholskiego uczestniczyła w obchodach 410-tej rocznicy bitwy pod Kircholmem w Salaspils pod Rygą. W programie wyjazdu przewidziano również spotkanie z prezesem Związku Polaków na Łotwie panem Ryszardem Stankiewiczem i Zarządem ZPŁ.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Więcej…
 

Verbum Nobile nr 20

Szanowni Państwo,

informujemy, iż od dnia 20 grudnia b.r. możliwe będzie uzyskanie najnowszego numeru naszego czasopisma – VERBUM NOBILE! Szczegółowe informacje znajdą Państwo pod adresem - http://www.szlachta.org.pl/verbum-nobile/nr-20-2016.html

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Więcej artykułów…
Strona 7 z 60