Jerzy Franciszek Łucki

Urodziłem się w Toronto, w Kanadzie dnia 11.XI.1957 r. w rodzinie wojennej emigracji – ojciec był żołnierzem PSZ, a mama sybiraczką. Mieszkam w prowincji Alberta.

Ukończyłem liceum OO. Bazylianów im. Biskupa Michael Power w Islington w 1974 r. i następnie studia z zakresu fizjologii człowieka na University of Toronto oraz z filozofii chrześcijańskiej (specjalizacja filozoficzno-psychologiczna) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Odbyłem w latach 1983-1986 podyplomowe studia psychologiczne na KULu z zakresu psychologii klinicznej i osobowości, i prowadziłem zajęcia z psychologii klinicznej, osobowości i społecznej. Ukończyłem też podyplomowe studia z historii i teorii prawa na University of London. W latach 1988-2007 wykładałem prawo i etykę, terapie poznawczo-behawioralne oraz psychodiagnostykę na studiach II-stopnia terapii małżeńskiej i rodzinnej na Loma Linda University. Obecnie jestem doktorantem na psychologii oraz studentem na studiach magisterskie w specjalizacji prawa medycznego.

W 1981 r. podjąłem pracę w publicznej przychodni zdrowia psychicznego i otrzymałem kolejno licencję psychologa, kwalifikacje zawodowe psychologa I i II, rejestrację psychologa zdrowia i dyplom amerykańskiej akademii ekspertów stresu traumatycznego. W 1987 zostałem kierownikiem okręgowych przychodni zdrowia psychicznego i w 1993 r. naczelnym psychologiem rejonowym. Od 1999 r. jestem wspólnikiem w prywatnej przychodni psychologicznej ARCH Psychological Services, gdzie świadczę usługi psychologa konsultanta, psychoterapeuty i biegłego sądowego. Sprawuję nadzór kliniczny w ośrodku leczenia zamkniętego dla młodzieży i nadzoruję rezydentów psychologii. Miałem zaszczyt służyć w roli prezesa naszego towarzystwa psychologicznego, w radzie krajowego rejestru psychologów świadczących usługi zdrowotne, oraz w kuratorium wydzielonej szkoły dla dzieci utalentowanych. Współzałożyłem i przewodniczyłem federacją NGO na rzecz zdrowia psychicznego w mojej prowincji.

Udzielam się społecznie. Służyłem przez szereg lat w radzie nadzorczej pięciu szpitali katolickich, a obecnie w komisji nadzorczej ds. kadr, misji, etyki i zaangażowania społecznego dla zespołu 18 szpitali katolickich (łącznie ponad 2.400 łóżek, 800 lekarzy i 10.000 personelu). Służę też w roli sekretarza Rady Rycerzy Kolumba pw. MB Królowej Polski i zwierzchnika Zgromadzenia Rycerzy Kolumba IV-go stopnia oraz jestem kawalerem Rycerskiego Zakonu Grobu Bożego w Jerozolimie w randze komandora.

Posługuję się lepiej lub gorzej kilkoma językami europejskimi.

W Związku jestem od 2002 r. i służę pomocą w roli konsultanta genealogicznego i administratora forum internetowego. Jestem w Komisji Wywodowej od 2008 r.

Jestem amatorem genealogii, heraldyki i historii, członkiem Królewskiego Towarzystwa Heraldycznego w Kanadzie, prezesem oddziału rejonowego, b. naczelnym egzaminatorem (dziekanem) studium licencjackiego z heraldyki, oraz b. prezesem międzynarodowego towarzystwa heraldyków amatorów. Badam tradycje i historię zakonów rycerskich i zostałem wybrany członkiem międzynarodowej komisji badań nad zakonami rycerskimi (ICOC). Interesuje mnie także szeroko pojęta polityka społeczna i rodzinna. Staram się być aktywnym obywatelem w społeczności lokalnej oraz szerzej poprzez działalność w brytyjskim Królewskim Towarzystwie Zachęty Sztuk, Manufaktury i Handlu (FRSA) oraz w Towarzystwie Uniwersyteckim „Fides et Ratio” przy UKSW w Warszawie.

W wolnych chwilach lubię czytać i jak sprzyja okazja uwielbiam spacery górskie i zwiedzanie nowych miejsc. Jestem żonaty. Stasia też jest psychologiem klinicznym z wykształcenia, mamy dorosłą córkę Kasię, która jest z wykształcenia inżynierem w specjalizacji materiałów biomedycznych, a obecnie studentką medycyny na UJ w Krakowie

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com