Kronika

 

Pierwsza oficjalna strona www Związku Szlachty Polskiej

Rok 1998 wiąże się z kolejną ważną inicjatywą Związku. Powstaje oficjalna strona Internetowa Związku Szlachty Polskiej.

Pierwsza, nieoficjalna strona Związku powstała już w 1997 roku. <http://feefhs.org/pol/frg-apn.html>

Przygotował ją jeden z sympatyków Związku mieszkający w Stanach Zjednoczonych - David Zincavage (Zienkiewicz). Zawierała tylko podstawowe informacje (cele działania i adres). Związek nie miał żadnego wpływu na treść tam zawartą, nie mógł też w żaden sposób rozbudowywać strony. Miły gest Davida Zincavage pośrednio wpłynął na powstanie strony oficjalnej Związku.

Pojawienie się na Internecie informacji o Związku bardzo pomogło w rozpropagowaniu jego idei. Prowizoryczna notatka nie była w stanie zaspokoić minimalnego choćby zainteresowania organizacją. Rozpoczęto prace nad stworzeniem oficjalnej strony Internetowej, która w przyszłości pełniłaby nie tylko rolę "informatora organizacyjnego", ale stałaby się swoistą prezentacją szeroko rozumianej tematyki szlacheckiej - tradycji, kultury, historii i aktualnych spraw polskiego środowiska szlacheckiego.

Stronę techniczą witryny opracował Rafał Kręcicki. Graficzne elementy strony przygotował Waldemar Malinowski, artysta plastyk, natomiast częścią merytoryczną zajął się Marcin Wiszowaty. Witryna Internetowa stopniowo się rozrasta. Zdobywa coraz większą rzeszę widzów, wśród których nie brakuje "stałych czytelników".

Na początku 1999 roku sympatyk Związku, pan Hank Magnuski z USA, udostępnił dla naszej strony swój firmowy serwer internetowy oraz atrakcyjną domenę "www.szlachta.org" W ten sposób nowoczesna technika została wprzęgnięta w służbę tradycji. Czy ku chwale tej ostatniej - proszę ocenić samemu.
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com