Kronika

 

17 czerwca 2007 r., Uroczystość 55-lecia kapłaństwa członka Związku - ks. mjr. Stanisława Kalinowskiego

W dniu 17 czerwca 2007 roku, w kościele parafialnym pw. Zesłania Ducha Świętego w Malborku odbyła się wyjątkowa uroczystość. Jubileusz 55-lecia kapłaństwa obchodził ks. kan. mgr mjr Stanisław Kalinowski herbu Ślepowron, kapelan kombatantów III RP ziemi malborsko-sztumskiej, znakomity Polak i patriota, od niedawna członek Związku Szlachty Polskiej.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św., którą odprawił Jubilat w koncelebrze innych księży. Kościół wypełniły tłumy wiernych. Wśród uczestników znaleźli się zarówno miejscowi jak i spora grupa zaproszonych gości z różnych stron Polski. Kolejka, którą po nabożeństwie utworzyli goście pragnący złożyć dostojnemu Jubilatowi życzenia i gratulacje - była naprawdę imponująca. Przybyli burmistrzowie, księża, przedstawiciele firm i przedsiębiorstw oraz osoby prywatne i rodzina księdza. Wśród gości znaleźli się także: była poseł, p. Gertruda Szumska z mężem oraz obecny poseł PiS ziemi malborskiej p. Tadeusz Cymański. Związek Szlachty Polskiej reprezentował Pan Witold Forkiewicz herbu Sas, Członek Zarządu Głównego, który przekazał list gratulacyjny dla Jubilata od władz Związku.

Po oficjalnych uroczystościach ksiądz-jubilat zaprosił gości na obiad, który odbył się w bardzo serdecznej atmosferze. Wspominano wspaniałą drogę życiową 83-letniego ks. Kalinowskiego, tą kapłańską i tą ludzką, dla której przewodnim hasłem było zawsze: "Bóg, Honor i Ojczyzna".

Ks. Stanisław Kalinowski podkreślał z dumą swoje szlacheckie korzenie i mówił o powinnościach, jakie spoczywają na każdym człowieku, a tym bardziej na szlachcicu. Uroczysty obiad zakończył się wspólnym śpiewaniem różnych wojskowych i patriotycznych pieśni. 

Życzymy ks. Stanisławowi Kalinowskiemu, aby w zdrowiu obchodził następne jubileusze.

Witold Forkiewicz h. Sas
Członek Zarządu Głównego
Związku Szlachty Polskiej

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com