Kronika

 

18 stycznia 2007 r., Zebranie Gdańskiego Oddziału Związku Szlachty Polskiej "Działalność hospicyjna a wsparcie społeczne"

Przedstawiła w nim ideę hospicjów, historię ich powstania oraz problemy prowadzonego przez siebie hospicjum. Okazuje się, że największym problemem są środki finansowe. W przeciwieństwie do wielu hospicjów, które swoją działalność ograniczają do zawartego kontraktu z NFZ, Hospicjum Sopockie, do tej pory, nikomu nie odmówiło pomocy, co jest rzeczą godną podkreślenia. Z dyskusji po wygłoszeniu referatu wynikło, że podstawową formą pomocy z naszej strony będzie wpłata 1% podatku na rzecz Hospicjum i zachęcenie członków naszych rodzin, przyjaciół, znajomych, aby uczynili to samo.

Stowarzyszenie Hospicjum im. św. siostry Faustyny w Sopocie
81-785 Sopot, ul. Mieszka I 1/1, tel/fax 058 555 11 86
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
http://www. free.ngo.pl/hospicjum-dom-sopot
Bank Millennium konto nr 27 1160 2202 0000 0000 5464 6141

Apelujemy do wszystkich Członków ZSzP, żeby przyłączyli się do nas i wsparli właśnie to hospicjum. Dzięki temu, że hospicjum jest prowadzone przez żonę Członka Związku, a on sam pracuje tam jako wolontariusz, będziemy mogli zaobserwować o ile skuteczna będzie nasza pomoc i zdać Państwu z tego sprawę.

Andrzej Kopeć h. Kroje
Prezes
Oddziału ZSzP w Gdańsku
fot. Marcin M. Wiszowaty

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com