Kronika

 

24 kwietnia 2007 r., Spotkanie z Dr. Grzegorzem Ryżewskim - autorem ksiązki „Ród Chreptowiczów herbu Odrowąż”

Dnia 24 kwietnia 2007 r. w siedzibie Białostockiego Oddziału Związku Szlachty Polskiej w Białymstoku przy ul. Świętojańskiej 22 odbyło się spotkanie z p. dr. Grzegorzem Ryżewskim autorem ksiązki „Ród Chreptowiczów herbu Odrowąż”.

Spotkanie otworzył Prezes Oddziału Pan Łukasz Lubicz-Łapiński, przedstawiając nowości na rynku wydawniczym dostępne w bibliotece oddziału.

Następnie wręczono legitymację związkową nowemu członkowi - p. Alicji Dworakowskiej h. Ślepowron, przyjętej w poczet członków Związku Szlachty w marcu b.r.

Gość spotkania dr Grzegorz Ryżewski przedstawił krótki rys historyczny rodu Chreptowiczów herbu Odrowąż, rodziny osiadłej od wieków na Grodzieńszczyźnie.

Publikacja jest efektem żmudnych badań autora prowadzonych głównie w archiwach na terenie Białorusi, uwieńczonych obronionym doktoratem na ten temat. Warto dodać że autorem licznych w publikacji tablic genealogicznych jest nasz konsultant Pan Tomasz Jaszczołt h. Awdaniec.

Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem co zaowocowało licznymi pytaniami. Uczestnicy mieli możliwość zakupu książki po promocyjnej cenie. Na koniec spotkania p. Ryżewski przekazał oddziałowej bibliotece związku egzemplarz książki w podarunku.

Łukasz Lubicz-Łapiński h. Lubicz
Prezes Oddziału

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com