Kronika

 

27 stycznia 2007 r., Zebranie członków Oddziału ZSzP we Wrocławiu

Spotkanie rozpoczęło się od smutnej wiadomości o śmierci małżonki pana Jana Saryusz-Wolskiego herbu Jelita. Prezes Kopeć poinformował, że na dniu dzisiejszym w pogrzebie weźmie udział jego żona oraz dwóch członków Związku – a to: Henryk Smolnicki herbu Sas oraz Henryk Orłowski herbu Jastrzębiec. Obecni uczcili pamięć pani Zofii Wolskiej symboliczną minutą ciszy. Podjęto również decyzję odnośnie opublikowania w prasie kondolencji dla rodziny.

W związku z tym, że wraz z końcem roku kalendarzowego minął kolejny rok działalności Oddziału Wrocławskiego ZSzP Prezes Kopeć przygotował sprawozdanie z działalności merytorycznej Oddziału. Z uwagi jednak na brak quorum tym razem zostały przedstawione tylko najważniejsze jego punkty, całość zaś wraz ze sprawozdaniem finansowym Skarbnika ma zostać odczytana na najbliższym zebraniu.

W trakcie opisywanego spotkania miało także miejsce miłe wydarzenie. Oto bowiem najmłodszemu stażem członkowi Oddziału, p. Ryszardowi Adamowiczowi h. Leliwa, została wręczona legitymacja członkowska. Pan Ryszard był wielce usatysfakcjonowany z tego, że jest już pełnoprawnym członkiem Związku. Dalszy czas podczas tegoż spotkania należał również do niego.

Druga część zebrania została poświęcona wspomnieniom z Ziemi Świętej, do której w kwietniu zeszłego roku udał się z pielgrzymką p. Adamowicz. Trzeba przyznać, że p. Ryszard był świetnie przygotowany do tego wystąpienia i to, co mówił, było naprawdę interesujące. Mogliśmy się nie tylko dowiedzieć o historycznych miejscach związanych z ziemskim życiem Jezusa Chrystusa, ale i wiele na temat historii tej krainy, obecnej sytuacji politycznej, gospodarczej oraz społecznej państwa Izrael a nawet sporo na temat warunków klimatycznych oraz fauny i flory tam występującej! Tylko szkoda, że tak niewielu mogło usłyszeć tak wspaniałą opowieść...

Adam Biliński h. Sas
Sekretarz
Oddziału ZSzP we Wrocławiu

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com